Ювентус възтържествува над Рома след грандиозен обрат в голово шоу на "Олимпико"

Отборът на Ювентус постигна велик обрат от 1:3 до 4:3 при гостуването си на Рома и така спечели двубоя помежду им от 21-ия кръг на Серия "А", който може да бъде определен за мача на сезона в италианския елит. Тами Ейбрахам (11’) постави началото на головото шоу, а Пауло Дибала (18’) възстанови равенството. “Вълците” отново поведоха след попадения на Хенрих Мхитарян (48’) и Лоренцо Пелегрини (53’), но “бианконерите” стигнаха до запомнящата се победа след голове на Мануел Локатели (70’), Деян Кулушевски (72’) и Матия Де Шилио (77’). Матайс Де Лихт пък беше изгонен от игра в 81-ата минута, след като предизвика дузпа, която беше пропусната от Пелегрини.

Жозе Моуриньо направил три промени в състава си след загубата с 1:3 от Милан, като всички те бяха принудителни. Наказаните Джанлука Манчини и Рик Карсдорп бяха заменени съответно от Браян Кристанте и новото попълнение Ейнсли Мейтланд-Найлс, който така получи шанс да дебютира за тима. Николо Дзаниоло отсъстваше от групата на “джалоросите” най-вероятно заради положителен тест за коронавирус. Така днес на негово място играеше младият Феликс Афеня-Гиан, а Ейбрахам водеше атаката на тима.

Масимилиано Алегри предприе четири промени в стартовите си 11 след равенството 1:1 с Наполи. В защита контузеният Алекс Сандро беше заменен от Матия Де Шилио, в халфовата линия Адриен Рабио отстъпи мястото си на Родриго Бентанкур, а в атака резерви бяха Алваро Мората и Федерико Бернардески, като така титуляри бяха Мойс Кийн и Дибала.

Домакините започнаха мача много настървено, като Кристанте, Лоренцо Пелегрини и Ейбрахам не успяха да се разпишат. Федерико Киеза пък се отчете с пропуск за гостите. Така се стигна до 11-ата минута, когато при центриране от корнер Ейбрахам стреля с глава и откри резултата в полза на “джалоросите”. В 14-ата минута те поискаха дузпа за игра с ръка на Матайс де Лихт, но съдията показа, че първо топката е рикоширала в крака на защитника. Малко след това Кристанте шутира от дистанция, но Войчех Шчесни улови топката. В 18-ата минута Дибала получи топката на границата на наказателното поле и с прекрасен техничен удар я прати в противниковата мрежа за 1:1.

Малко по-късно Пелегрини също пробва техничен шут, който обаче попадна в ръцете на Шчесни. Постепенно темпото на игра спадна, а в 32-ата минута Деян Кулушевски замени Киеза, който получи травма в лявото си коляно след влизане на Крис Смолинг в краката му. В 42-ата минута именно Кулушевски стреля с глава, но го направи неточно. В добавеното време на първата част Хуан Куадрадо си изкара жълт картон и така ще пропусне мача за Суперкупата на Италия срещу Интер. Точно преди почивката Смолинг отправи удар с глава, като топката се удари в бедрото на Ейбрахам и излетя над вратата.

Второто полувреме започна по отличен начин за домакините. В 48-ата минута Мхитарян опита далечен удар, който рикошира в Де Шилио и прехвърли Шчесни, за да се озове в мрежата за 2:1. Само пет минути по-късно преднината на "джалоросите" се увеличи. Тогава Пелегрини изпълни прекрасен пряк свободен удар, при който прати топката в близкия горен ъгъл на вратата.

“Бианконерите” обаче не се предадоха и сътвориха невероятен обрат в рамките на 8 минути. В 70-ата резервата Мората центрира, а Локатели намали изоставането им с точен удар с глава. В 72-ата минута Кулушевски реализира изравнителното попадение. Страничният съдия веднага вдигна флага за засада, но ВАР показа, че такава няма и така голът остана. В 77-ата минута Смолинг допусна грешка в опита си да избие топката, което даде шанс на Де Шилио да я насочи в близкия долен ъгъл на вратата за 4:3 в полза на Юве

В 80-ата минута Де Лихт за трети път в мача игра с ръка, което доведе до негов втори жълт и съответно червен картон, както и до дузпа за римляните. Шчесни обаче спаси изпълнението на Пелегрини от бялата точка и осигури победата на своя тим. В добавеното време Ейбрахам се опита да си изпроси нова дузпа след намеса на вратаря, но такава не получи и "вълците" трябваше да приемат горчивата загуба.

Така Ювентус запази петата си позиция в класирането, но вече е с 38 точки в актива си. Рома пък е на седмото място с 32 спечелени пункта.

РОМА - ЮВЕНТУС 3:4

1:0 Ейбрахам (11')

1:1 Дибала (18')

2:1 Мхитарян (48')

3:1 Пелегрини (53')

3:2 Локатели (70')

3:3 Кулушевски (72')

3:4 Де Шилио (77')

Рома: Патрисио, Смолинг, Кристанте, Ибанес, Мейтланд-Найлс, Верету, Мхитарян, Пелегрини, Виня, Афеня-Гиан, Ейбрахам

Ювентус: Шчесни, Куадрадо, Де Лихт, Ругани, Де Шилио, Бентанкур, Локатели, Маккени, Дибала, Кийн, Киеза