Тотнъм се измъчи с третодивизионен отбор

Тотнъм имаше сериозни проблеми с третодивизионния Моркамб, но в крайна сметка се справи и спечели с 3:1 в среща от третия кръг на ФА Къп. Гостите поведоха с попадение на Антъни О'Конър в 33-ата минута и задържаха преднината си до 74-ата минута.

"Шпорите" успяха да стигнат до обрат, след като Антонио Конте пусна в игра Лукас Моура и Хари Кейн. Хари Уинкс изравни, след като ударът му от фал изненада вратаря. Моура изведе лондончани напред след индивидуален пробив в 85-ата минута, а Кейн се разписа малко по-късно.

Антонио Конте направи осем промени от последния мач, но в състава бяха играчи като Деле Али, Ндомбеле, Уинкс и Ло Селсо. Моркамб, който е в зоната на изпадащите в Първа лига, не беше толкова далеч от сензация, но не издържа до края. Тотнъм увеличи темпото след почивката и можеше да изравни и по-рано, но след влизането на някои основни играчи се усети разликата в класите между двата отбора.