Анчелоти: На теория сме фаворит срещу Барселона, но това не означава нищо

Старши треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти беше доволен след победата над Валенсия (4:1). Той не пожела да коментира претенциите на гостите срещу отсъдената в края на първото полувреме дузпа в полза на мадридския гранд, но обърна внимание на предстоящия в сряда полуфинал за Купата на краля срещу Барселона

“Не искам да коментирам туита на Валенсия, защото не съм гледал повторение на въпросната ситуация. От моята позиция изглеждаше, че всичко е ясно и дузпата е безспорна”, заяви Анчелоти.

От Валенсия за дузпата срещу Каземиро: Грабежът в Мадрид започна да се повтаря

“Играхме добре и заслужихме победата. Да, поведохме от дузпа и това облекчи задачата ни, но представянето ни беше на ниво във всеки аспект. Само в началото изпитвахме проблеми с контраатаките на съперника, но след това ние започнахме да създаваме положения”, отчете наставникът на “белите”.

Барселона винаги ще е големият съперник на Реал, затова и мачът между двата отбора е наричан Ел Класико. На теория може да сме фаворит, но има и практическа страна на въпроса, т.е. всичко ще се реши на терена. Мачът ще започне от 0:0 и шансове ще имат и двата отбора. Суперкупата е първата възможност за трофей през сезона. Всеки тим се стреми да печели титли и ние не правим изключение. Дали сме фаворит или не, няма никакво значение”, подчерта италианецът.

Реал е в серия от 27 мача без загуба на “Сантиаго Бернабеу” в Ла Лига под ръководството на Карло Анчелоти (22 победи и 5 равенства). Тимът направи и рекордна при италианеца серия от 423 минути без допуснато попадение у дома в първенството, но тя приключи с гола на Гонсало Гедеш.