Челси тръгна за Купата с пет гола срещу петодивизионен тим

Челси съвсем очаквано се класира безпроблемно за четвъртия кръг на ФА Къп, след като разгроми с 5:1 петодивизионния Честърфийлд на "Стамфорд Бридж". Тимо Вернер (6'), Калъм Хъдсън-Одой (18'), Ромелу Лукаку (20'), Андреас Кристенсен (39') и Хаким Зиеш (55'-д) се разписаха за миналогодишния финалист в надпреварата, докато Акваси Асанте (81') реализира почетното попадение за гостите.

Маркъс Бетинели, който започна на вратата на Челси, и 17-годишният халф Люис Хол дебютираха за "сините". Томас Тухел обаче заложи и на доста от най-силните си играчи. Андреас Кристенсен, Калъм Хъдсън-Одой, Матео Ковачич, Кристиан Пулишич, Ромелу Лукаку и Тимо Вернер също бяха титуляри.

Очаквано доминацията на европейския шампион бе огромна и интригата на практика приключи още до 20-ата минута, когато преднината на домакините вече беше от три гола. Тимо Вернер откри резултата в шестата минута. Ковачич изработи попадението с хубав пробив през центъра, с който увлече трима бранители, след което намери вдясно Зиеш. Центрирането на последния рикошира в съперник, след което топката се озова на пътя на Вернер, който нямаше как да сбърка от толкова близо. В 18-ата минута Хъдсън-Одой удвои със страхотен удар в далечния ъгъл. Две минути след това преднината на "сините от Лондон" вече бе от три гола. Дебютантът Люис Хол проби отляво, след което асистира на Лукаку, който от няколко метра не прости на вратаря на гостите. В 39-ата минута Хол отново се представи в добра светлина. Младежът стреля от границата на наказателното поле, Лоуч изби, но топката стигна до Кристенсен, който с прехвърлящ удар с глава я прати в далечния ъгъл за 4:0.

В 55-ата минута Хаким Зиеш направи 5:0, след като реализира точно дузпа, отсъдена за нарушение на Милър срещу Пулишич.

1/4 час преди края Хавертц прати топката за шести път във вратата на Лоуч, но попадението бе отменено заради засада на Вернер преди това. В 81-вата дойде и щастливият момент за петодивизионния тим. Чиманга стреля добре, Бетинели се намеси, но след това топката стигна до Асанте, който направи добавка отблизо - 5:1. Този резултат се запази до края.