Ювентус не успя да пречупи обезкървения Наполи

Голямото дерби на 20-ия кръг в Серия "А" между Ювентус и Наполи не излъчи победител. Срещата на "Алианц Стейдиъм" в Торино завърши при резултат 1:1. Домакините не успяха да се възползват от проблемите при съперника, където липсваха куп играчи, включително и треньорът Лучано Спалети, заради положителни тестове за COVID-19. Всъщност неаполитанците дори първи поведоха в мача с гол на Дрис Мертенс в 23-ата минута, но Федерико Киеза донесе поне точка на "бианконерите" с изравнителен гол в 54-ата минута.

Масимилиано Алегри бе избрал да започне двубоя с трима в атака в лицето на Федерико Бернардески, Алваро Мората и Федерико Киеза. В халфовата линия пък действаха Мануел Локатели, Адриен Рабио и Уестън Маккени.

Гостите, които едва събраха състав за мача, започнаха с Дрис Мертенс, Лоренцо Инсиние и Матео Политано в атака, а Пьотър Жиелински, Диего Деме и Станислав Лоботка бяха триото в средата на терена.

Първата възможност в мача бе за домакините. В 5-ата минута след центриране от корнер Уестън Маккени бе изпуснат и стреля с глава отблизо, но покрай вратата.

След това Рабио проби на скорост в 9-ата минута, но не успя да отправи достатъчно добър удар и топката мина покрай вратата.

Наполи пък отправи първи удар по посока вратата на Войчех Шчесни в 11-ата минута, когато Лоренцо Инсиние опита интересен изстрел от воле, но над вратата.

Отново Инсиние обстрелва вратата на съперника от дистанция в 15-ата минута, но отново неточно.

В ответната атака Федерико Киеза отправи страхотен шут към Давид Оспина, но малко не му достигна да намери очертанията на вратата.

Гостите обаче откриха резултата в 23-ата минута. Матео Политано получи в наказателното поле и свали топката към Дрис Мертес, който отправи диагонален удар по земя и кълбото премина през няколко играчи, за да се озове в мрежата за 0:1.

В 27-ата минута Хуан Куардадо опита почти идентичен изстрел по земя, но за разлика от Мертенс, не успя да намери очертанията на вратата.

Ювентус опитваше да натиска, но можеше да бъде наказан в 38-ата минута, когато Жиелински отправи хубав изстрел от границата на наказателното поле и Шчесни трябваше да прави спасяване.

В края на полувремето Наполи организира контраатака, която завърши с нарушение на границата на пеналта. Мертенс изпълни прекия свободен удар, но стреля над вратата.

Втората част започна с натиск на домакините. В 49-ата минута Мората и Киеза комбинираха добре и испанецът пробва удар, който обаче бе доста неточен.

В 54-ата минута Юве изравни. Маккени почти от аутлинията върна топката към дузпата, там Мората бе изпреварен от защитник, който игра с глава, но не успя да изчисти добре и прати кълбото в краката на Фередиро Киеза, който с диагонален удар порази вратата за 1:1.

Киеза можеше да вкара втори гол в 60-ата минута, когато отправи страхотен шут от воле и Оспина имаше шанс, че топката бе обсега му, за да я спаси. След това и Маккени стреля от дистанция, но без успех.

Наполи обаче имаше чудесна възможност в 64-ата минута, когато с доза късмет Мертенс се измъкна от опеката на прекия си пазач и стреля към вратата от малък ъгъл, но Шчесни бе заел добра позиция и отрази изстрела му.

В 66-ата минута Пауло Дибала се появи в игра и още с първото си докосване затрудни Оспина. Той отправи изстрел от близо 25 метра, но вратарят успя да спаси.

Постепенно обаче гостите укротиха ентусиазма на съперника си и успяха да не дадат шанс за някакъв по-сериозен натиск.

В добавеното време Мойс Кийн получи чудесно центриране в наказателното поле и стреля с глава, но над вратата.

В крайна сметка мачът завърши без победител и Наполи остава на 3-ото място с 40 точки. Ювентус пък е на 5-ото място с 35 спечелени точки.