Драматичен успех на Кадис за Купата на Испания

Борещият се за оцеляване в Ла Лига Кадис се класира за осминафиналите на Купата на Испания, след като отстрани втородивизионния Фуенлабрада. Елитният тим спечели с 1:0 като гост след попадение на Томас Аларкон в 93-ата минута. В друг мач от този етап на турнира Жирона победи Осасуна с 1:0 с гол на Жунка в шестата минута.

Фуенлабрада игра равностойно и създаде проблеми на Кадис, но липсваше решителност в крайната фаза на атаките. След почивката Педро Леон се появи на терена и бе в основата на някои опасности. Мачът отиваше към продължения, когато две резерви комбинираха за победния гол. Алваро Негредо начмери Аларкон, а чилиецът се разписа.