Аспиликуета: Нарушението на Мане беше за червен картон

Капитанът на Челси Сесар Аспиликуета беше разочарован след равенството срещу Ливърпул (2:2). Опитният испанец заяви, че съдията Антъни Тейлър е сбъркал, като не е показал директен червен картон на Садио Мане още в началото на двубоя.

“Това беше очевиден червен картон”, отсече Аспиликуета за нарушението на Мане срещу него в 15-ата секунда.

Сенегалецът получи най-бързия жълт картон в Премиър лийг от сезон 2006/07 насам. По-късно той откри резултата, а Мохамед Салах удвои аванса на мърсисайдци, но Челси изравни още до почивката.

“Няма как да не сме ядосани. През второто полувреме играхме по-добре и можехме да вкараме трети гол”, каза Аспиликуета

Челси спечели само един от последните си 5 мача в шампионата и вече изостава на 10 точки от водача Манчестър Сити.