Лийдс показа доброто си лице и дръпна с осем точки над опасната зона

Лийдс прекъсна серията си от четири поредни мача без победа, след като надигра с 3:1 Бърнли на "Елънд Роуд" и вече е на осем точки пред днешния си съперник, който остава в зоната на изпадащите.

Марсело Биелса направи две промени от мача с Арсенал. Жуниор Фирпо и Диего Йоренте се завърнаха за сметка на Драме и Гелхард. Даниел Джеймс бе на пейката за началото, но Патрик Бамфорд отново остана извън сметките. Шон Дайч заложи на същия състав, с който Бърнли излезе на "Олд Трафорд" срещу Манчестър Юнайтед и загуби с 1:3.

Джак Харисън даде до голяма степен заслужен аванс на Лийдс в 39-ата минута, когато получи подарък от Тарковски. Хенеси изби първия му удар, но след това Харисън сам направи добавката за 1:0.

В 54-тата минута Корне изравни резултата, след като бе точен директно от пряк свободен удар от около 30-ина метра.

Лийдс обаче си заслужи победата. В 77-ата минута домакините изпълниха късо корнер, Рафиня пусна към Далас, който с хубав удар прати топката в ъгъла за 2:1. В добавеното време Даниел Джеймс оформи крайния резултат, след като засече с глава центриране на Гелхард.