Лудогорец разгроми Хебър и на реванша - на живо с отзивите от Пазарджик след 0:5

Атлетико сложи край на негативната серия

Атлетико Мадрид спря серията си от четири поредни загуби в първенството. "Дюшекчиите" спечелиха първия си мач за годината, след като надделяха с 2:0 над Райо Валекано. И двете попадения бяха дело на Анхел Корея. Аржентинецът откри резултата в 28-ата минута и се разписа отново в 53-ата. С този успех отборът на Диего Симеоне изпревари днешния си съперник и се върна в топ 4.

Атлетико пое контрол върху мача от началото и постепенно увеличаваше натиска. Диего Симеоне демонстрира бурния си характер много рано и още в осмата минута получи жълт картон за оспорване на съдийско решение. На моменти Райо затрудняваше домакините с пресата си. В същото време гостите допускаха елементарни грешки в защита.

След лошо подаване на Люка Зидан топката стигна до Луис Суарес, но отбраната на Райо успя да го блокира. Следващият опит на уругваеца не затрудни вратаря, но в 22-ата минута той открадна топката от бранител и напредна сам срещу Зидан. Бившият нападател на Ливърпул и Барселона обаче прати топката покрай вратата.

Предимството на "дюшекчиите" доведе до гол в 28-ата минута. Тогава великопен рейд на Караско по аутлинията завърши с подаване към Ермосо. Неговият удар бе блокиран, но топката стигна до Анхел Корея и той не сбърка. До почивката домакините имаха още една добра ситуация, докато Райо Валекано не създаде нищо в предни позиции.

Тимът на Диего Симеоне си осигури солиден аванс в 53-ата минута. Льомар отлично видя нахлуващия отляво Лоди, който с прострелно подаване намери Корея, а аржентинецът засече топката за втория си гол в мача. Тази преднина позволи на домакините да играят още по-спокойно. В 57-ата минута Льомар бе изведен зад защитата и стреля от малък ъгъл, но топката мина покрай вратата. Десет минути по-късно Караско нацели гредата. До края Атлетико не позволи на съперника да си помисли за връщане в мача, а можеше и да спечели с по-голяма разлика.

АТЛЕТИКО - РАЙО ВАЛЕКАНО 2:0
1:0 - Корея (28)
2:0 - Корея (53)