Специя не отправи нито един точен удар, но шокира Наполи с помощта на автогол

Отборът на Специя изненадващо спечели с 1:0 гостуването си на Наполи от междинния 19-и кръг в Серия А. Българският национал Петко Христов остана на пейката на „орлетата“ през целия мач. С този успех неговият тим прекъсна негативната си серия от седем срещи без победа.

Неаполитанците определено трябва да съжаляват, че загубиха, тъй като тотално надиграха своя съперник и отправиха цели 26 удара по посока на неговата врата. От друга страна, гостите завършиха двубоя с нито един точен изстрел, но за сметка на това си тръгнаха с победата, като подобно нещо не се беше случвало в Калчото от поне сезон 2004/05 насам. С основна заслуга за поражението на "партенопеите" е Жуан Жезус, който в 37-ата минута си отбеляза автогол с глава в опита си да избие топката при центриране от фал. След почивката Ървинг Лосано и Андреа Петаня успяха да пратят топката в противниковата мрежа, но техните голове не бяха признати заради засада и фал в атака.

След тази загуба Наполи беше задминат от Милан и затова вече е трети в класирането с актив от 39 точки. Специя пък записа важен успех в борбата си за оставане в италианския елит, тъй като е едва на 17-ата позиция в подреждането и има само 16 пункта на своята сметка след края на първия полусезон.