Разочарование за Рома и Моуриньо в края на годината

Серията на Рома от три поредни победи във всички турнири приключи, след като "вълците" направиха 1:1 със Сампдория на "Олимпико" в двубой от 19-ия кръг. Вследствие на това тимът на Жозе Моуриньо остана на шеста позиция, на две точки зад Ювентус. Елдор Шомуродов даде аванс на домакините в 72-рата минута, но Дория изравни след гол на Маноло Габиадини десет минути преди края.

Като цяло, "вълците" бяха по-активни, но през първата част не съумяха да стигнат до чисти голови положения.

Секунди след началото на второто полувреме Тами Ейбрахам получи контузия при първия си спринт след съдийския сигнал и трябваше да бъде принудително заменен от Афеня-Гиан. В 53-тата минута гостите можеха да излязат напред след грешка на Смолинг, но последвалият удар на Кандрева срещна гредата. Десет минути след това Афеня-Гиан направи голям пропуск. В тази ситуация Фалконе направи страхотно двойно спасяване, като първо отрази удар на Дзаниоло, а след това и на ганаеца.

Моуриньо подсили атаката на Рома с включването на Шомуродов и Ел Шаарауи. Това даде резултат и именно узбекът откри в 72-рата минута. Смолинг се пребори за топката в наказателното поле, кълбото стигна до Шомуродов, чиито първи два удара бяха блокирани, но при третия си опит нападателят промуши топката през купа от играчи за 1:0.

Сампдория изненадващо изравни резултата 10 минути преди края. Един корнер през вратата на домакините създаде истински хаос, в който отбраната на Рома не се ориентира. Габиадини се възползва и отблизо направи 1:1.

Натискът на Рома до края бе хаотичен и не доведе до така желания от феновете на "Олимпико" гол.