Фетел определи наградата за най-много изпреварвания във Формула 1 като по-добре от нищо

Себастиан Фетел заяви, че наградата за направени най-много изпреварвания в сезон 2021, която се дава за първа година във Формула 1, е по-добре от нищо.

„Наградата не беше нещо, към което съм се стремял тази година. В един момент започнаха да ми казват по радиото, че водя с еди-колко си изпреварвания пред останалите“, коментира Фетел.

„Накрая в Абу Даби вече знаех, че няма на какво друго да се зарадвам, и питах дали съм спечелил. Отговориха ми с „да“ и трябва да призная, че това бе по-добре от нищо“, завърши германецът.

Фетел: Шумахер ще остане най-великият дори и Хамилтън да спечели осма титла

Четирикратният световен шампион имаше труден първи сезон с отбора на Астън Мартин, но въпреки това успя да се качи два пъти на подиума, но едното му класиране на второ място бе отнето след дисквалификация.

Фетел обаче водеше през целия сезон в новата класация за най-много изпреварвания, като успя да я спечели след оспорвана битка във финалната Гран При на Абу Даби. Германецът направи общо 132 изпреварвания през тази година и така успя да победи двукратния световен шампион Фернандо Алонсо от отбора на Алпин. Испанецът остана със 128 изпреварвания, а с едно по-малко на третото място се класира добрият приятел на Себ -  Кими Райконен в своя послед сезон във Формула 1.

Снимки: Gettyimages