Дженоа удържа реми срещу Аталанта

Отборът на Дженоа записа второ равенство под ръководството на новия си треньор Андрей Шевченко. Тимът от Генуа записа 0:0 у дома срещу Аталанта в двубой от 19-ия кръг на Серия А в своеобразното украинско дерби на Апенините. Титуляр за “бергамаските” започна Руслан Малиновский, който остана на терена до 65-ата минута.

Равенството даде глътка въздух за Дженоа, който остава на 18-ата позиция във временното класиране, докато Аталанта е четвърти. Това беше последен двубой и за двата тима през настоящата година. Дженоа и Аталанта подновяват битките Серия А на 6 януари съответно срещу Сасуоло и Аталанта

Треньорът на Аталанта Джан Пиеро Гасперини беше извършил сериозни промени в стартовия си състав, докато Шевченко извърши само три промени спрямо двубоя с Лацио

Двубоят започна равностойно, като в началните минути Дженоа дори се опитваше да държи повече топката в свое притежание. В 6-ата минута Дуван Сапата стреля към вратата на Дженоа, но Сиригу спаси. Домакините нанесоха първия си удар по посока на една от двете врати в 25-ата минута, като топката беше изстреляна от Бадел. До края на полувремето Аталанта така и не създаде чисто голово положение и така резултатът се запази.

След почивката Гасперини извърши някои промени и резултатът не закъсня. Удар на Тюн Купмейнерс беше отразен лошо от Сиригу, но Луис Мюриел не успя да се възползва.

Играта продължи да се води повече в полето на домакините, а с наближаването на края на мача Гасперини предприе и някои рискове, като замени Купмейнерс с младока Роберто Пиколи, който пропусна отличен шанс. В края играчите на Шевченко упражниха натиск, но не стигнаха до нищо.

Въпреки това “грифоните” могат да бъдат доволни, тъй като съкратиха изоставането си от спасителното 17-о място на 2 точки, а играчите на Аталанта могат да съжаляват, след като не успяха да изпревярат Милан и Наполи в класирането.