Поведа донесе драматична победа на Хетафе с гол в 93-ата минута

Хетафе излъга като домакин Осасуна с 1:0 в двубой от 18-ия кръг на испанското първенство. Победата за водения от Кике Сансчес Флорес тим донесе резервата Дарио Поведа с гол в 93-ата минута.

Нападателят се появи в игра едва в 83-ата минута, но в третата минута на добавеното време се оказа златният жокер за тима в син екип. След центриране на уругвайския ветеран Дамиан Суарес, Поведа се оказа най-съобразителен в наказателното поле на отбора от Памплона и с глава заби топката в мрежата. Гостите нямаха никакво време за реакция и трябваше да се примирят с шестото си поражение за сезона. За Хетафе пък това е трета победа от началото на шампионата.

Осасуна няма победа вече в 9 поредни шампионатни мача и заема 12-о място в класирането с 22 точки. Хетафе пък вече е над зоната на изпадащите, като е 16-и с 15 точки.