Айнтрахт взе дербито с Майнц и вече докосва четвъртото място

Айнтрахт (Франкфурт) се доближи само на точка зад отбора на Хофенхайм, който заема четвъртото място във временното класиране на Бундеслигата, след като "орлите" спечелиха с 1:0 регионалното дерби с Майнц 05. Йеспер Линдстрьом затвърди впечатлението, че се намира в прекрасна форма, реализирайки единствения гол в 35-ата минута.

Домакините бяха по-активният отбор през първата част и заслужено взеха аванс десетина минути преди почивката, когато организираха страхотна контраатака. Хасебе отне топката пред собственото си наказателно поле, след което Роде изведе много добре Боре, който излезе сам срещу стража на гостите, но въпреки че можеше да завърши и сам, пусна встрани към Йеспер Линдстрьом, който откри резултата с третия си гол за последната седмица.

Майнц започна по-добре втората част, но това бе за кратко. В 60-ата минута само късметът помогна на гостите да не изостават с два гола, след като Хрустич прехвърли излезлия напред Центнер с удар от близо 30 метра, след което топката срещна напречната греда. Боре не успя с добавката и така резултатът остана само 1:0. В 67-ата минута Боре пропусна нов добър шанс, след като бе изведен очи в очи с Центнер, но тук стражът на Майнц се намеси добре и изби.

В самия край Аарон бе изведен много добре на наказателното поле, но Трап затвори ъгъла и изби. Така Айнтрахт заслужено спечели трите точки днес и завършва годината с едва една домакинска загуба.