Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Рома шокира Аталанта с 4 гола в Бергамо

Рома изигра един от най-добрите си мачове от началото на сезона в Серия "А" и победи с 4:1 като гост Аталанта в среща от 18-ия кръг на италианското първенство. Двама англичани бяха точни за "джалоросите" от Рим днес - "деветката" Тами Ейбрахам реализира две попадения - още в първата минута, а след това и в 82-ата. Бранителят Крис Смолинг пък опъна мрежата в 72-ата минута. Николо Дзаниоло също записа името си сред голмайсторите, като го стори в 27-ата минута. Автогол на Браян Кристанте ('45+1) даде надежди на бергамаските, но воденият от Жозе Моуриньо тим все пак грабна ценните три точки, най-вече с много стабилна почти в целия мач игра в защита и впечатляваща ефективност в офанзивен план. Аталанта е сред най-неудобните съперници на "вълците" от години, но този път Рома се противопостави успешно на Богинята и запази шансовете си да атакува Топ 4.

Още в първата минута Рома успя да шокира съперника си с гол "от съблекалнята". Тами Ейбрахам бе изведен в много добра позиция в наказателното поле на Аталанта, опита удар, получи се рикошет в тялото на футболист на Богинята и топката се оплете в мрежата зад стража Хуан Мусо. Домакините имаха претенции за извършено от страна на Ейбрахам нарушение в атака срещу противников играч и ТВ повторенията показаха, че може би действително имаше такова, но попадението бе зачетено.

Домакините опитаха да притиснат съперника си, но столичани бяха опасни на контраатаки и в 27-ата минута резултатът стана 0:2. Николо Дзаниоло показа класа, като с пета подаде на Жордан Верету, а френският халф го изведе в опасна за противника позиция в наказателното поле. Дзаниоло отигра хладнокръвно ситуацията и с удар по земя в близкия на аржентинския нратар Мусо порази целта, удвоявайки преднината на Рома в резултата.

Двубоят се развиваше много добре за Рома, но в първата минута на добавеното време на първата част колумбийският нападател Луис Муриел, макар и със сериозна доза късмет, направи резултата 1:2. Муриел се включи в игра от пейката в 33-ата минута, след като наставникът на домакините Джан Пиеро Гасперини реши, че няма смисъл да се бави с тактическите смени. Муриел влезе на терена на мястото на Берат Джимшити и в добавеното време пробва изстрел към вратата на Руи Патрисио, получи се рикошет в тялото на Браян Кристанте и топката се оплете в мрежата зад подлъгания португалски страж на "вълците". Впоследствие попадението бе записано като автогол на Кристанте.

В 68-ата минута резултатът за кратко стана 2:2, след като колумбийският нападател Дуван Сапата изпрати топката във вратата на Руи Патрисио. Сапата всъщност го направи по-скоро с ръка, като бе държан с ръце и от Рожер Ибаниес. В крайна сметка обаче голът бе отменен заради засада на бившия защитник на Лудогорец Хосе Луис Паломино.

В 72-та минута английският централен защитник на Рома Крис Смолинг направи резултата 1:3. Това се случи след центриране от фал на Верету, а Смолинг се измъкна от отбраната на домакините и с майсторски удар с крак от въздуха заби топката във вратата на Мусо.

В 82-ата минута Ейбрахам сложи точка на спора. Резервата Елдор Шомуродов намери с пас в наказателното поле Верету, който пробва изстрел, но бе блокиран от защитник. Топката обаче дойде много удобно на Ейбрахам и нападателят с премерен удар опъна мрежата зад Мусо.

Така Рома събра 31 точки и заема пето място в класирането, докато Аталанта е на трето място с 37 точки. Лидер е Интер с 43.