Очаквайте: Турнир на талантите U14 - Зона Варна - Зона Велико Търново

Интер отнесе Салернитана и постави клубен рекорд

Италианският шампион Интер записа убедителна победа с 5:0 при гостуването си на опашкаря Салернитана от 18-ия кръг на Серия А. Иван Перишич (11'), Дензъл Дъмфрис (33'), Алексис Санчес (52'), Лаутаро Мартинес (77') и Роберто Галярдини (87') отбелязаха попаденията.

Така "нерадзурите" имат общо 103 шампионатни гола през 2021-а, което е клубен рекорд. Те станаха четвъртият отбор в историята на италианския елит, който вкарва поне 100 попадения в рамките на една година, като останалите три тима с това постижение са Ювентус, Торино (два пъти) и Милан (два пъти). Също така "Змията" постигна шести пореден успех в първенството, като в последните пет това стана със суха мрежа за едва третата подобна серия в историята на миланския гранд.

Симоне Индзаги направи само две промени в стартовия си състав. Едната беше в защита, като Милан Шкриняр остана пейката, а Данило Д’Амброзио беше титуляр. Другата беше в атака, като Един Джеко стартира вместо Лаутаро и така си партнираше със Санчес. Домакините пък разчитаха на Сими и капитана си Франк Рибери в нападение.

При първото си по-сериозно положение в 11-ата минута, гостите откриха резултата. Тогава Хакан Чалханоолу центрира от корнер, а Перишич нанесе точен удар с глава за 1:0 в полза на "нерадзурите". В 14-ата минута Дъмфрис стреля по земя, а Винченцо Фиорило изби топката в корнер. Минута по-късно Джеко отправи удар с глава, който се оказа неточен. В 18-ата минута Николо Барела си изкара жълт картон и така ще пропусне следващия мач на своя тим.

В 30-ата минута Рибери изведе Джоел Чуквума Оби на добра позиция, но Самир Ханданович отрази последвалия удар с крак. В 33-ата минута Джеко пусна пас към непокрития Дъмфрис, който нанесе мощен шут. Топката първо срещна напречната греда, а след това премина голлинията за 2:0 в полза на „Змията“. При центриране от корнер в 41-ата минута Фиорило увисна, което даде шанс на Джеко да стреля с глава, но нападателят не намери целта.

В 49-ата минута Барела с пета подаде топката на Д'Амброзио, чийто удар се отклони в далечната греда и излезе в аут. Малко след това Дъмфрис стреля неточно с глава. В 52-ата минута гостите организираха чудесна отборна атака, която завърши с техния трети гол в мача, дело на Санчес. В следващите минути Лаутаро и Джеко се отчетоха с пропуски след удари с глава. В 73-ата минута Седрик Гондо стреля с глава, но Ханданович улови топката без проблем.

В 77-ата минута топката стигна до Лаутаро, който веднага нанесе шут и вкара четвъртия гол за своя отбор в двубоя. В 82-ата минута Милан Джурич стреля с глава, но топката мина от външната страна на мрежата. Две минути по-късно Лаутаро пробва воле, което беше спасено от Фиорило. На "нерадзурите" им остана време и за още едно попадение, като в 87-ата минута Галярдини се разписа с шут по земя, с което оформи крайния резултат. Малко преди края на срещата Фиорило предотврати шести гол във вратата си, след като се справи с далечен изстрел на Чалханоолу.

Така лидерът в класирането Интер събра 43 точки и има аванс от 4 пункта пред втория Милан преди сблъсъка на "росонерите" с четвъртия Наполи. Салернитана остана на дъното на таблицата с едва 8 точки на сметката си.

САЛЕРНИТАНА - ИНТЕР 0:5

0:1 Перишич (11')

0:2 Дъмфрис (33')

0:3 Санчес (52')

0:4 Лаутаро (77')

0:5 Галярдини (87')

Салернитана: Фиорило, Гьомбер, Галиоло, Богдан, Дели Кари, Раниери, Л. Кулибали, Кастанос, Чуквума Оби, Рибери, Сими

Интер: Ханданович, Д’Амброзио, Де Фрай, Бастони, Дъмфрис, Барела, Брозович, Чалханоолу, Перишич, Санчес, Джеко