ЦСКА - София се "спъна" в Кърджали, Кайседо спаси точката в 92-рата минута

Арда и ЦСКА - София направиха зрелищно 2:2 в отложен мач от 2-рия кръг на efbet Лига.

Домакините на два пъти излизаха напред в резултата след голове на Тонислав Йорданов (31 д.) и Иван Коконов (55), но Жорди Кайседо на два пъти изравни. Второто попадение на еквадореца падна в 92-ата минута, с което той добута червените до равенството.

Преди това сините от Кърджали имаха още няколко положения да поведат с 3:1, но Делев и Тилев пропуснаха да реализират.

41 Арда (Кърджали) - ЦСКА - София

Сред 11-те на гостите във втори пореден двубой отсъстваше вратарят Густаво Бусато, който остана на пейката за сметка на Евтимов. Резерва бе и Вилдсхут, а по крилата атакуваха Йомов и Баи. Турицов изтърпяваше наказание и на десния бек стартира Вион.

В 5-ата минута Кики нахлу в наказателното поле след самостоятелен пробив и след единоборство с Матей падна на земята, претендирайки за дузпа, но сигнал от съдията не последва. Червените моментално организираха атака. Кайседо получи дълъг пас от Мухар и с великолепен параболичен шут от 20 метра нацели напречната греда.

В 13-ата минута гостите комбинираха добре отляво. Мазику получи на скорост и върна добре от аутлинията за Баи, който шутира от 13 метра, но над напречната греда.

Така се стигна до 28-ата минута, в която Спас Делев получи извеждащ пас зад отбраната на червените от Иванов, финтира Евтимов и бе ритнат от Матей в наказателното поле. Първоначално съдиите отсъдиха засада, но след преглед с ВАР стана ясно, че Вион покрива нападателя на Арда и домакините получиха право да изпълнят дузпа, която Йорданов реализира.

В 43-ата минта Тилев изпусна да изведе Йорданов фронтално сам срещу вратаря. Въпреки това сините развиха атаката си отдясно, последва мощен удар на Юруков, който Евтимов изби в корнер.

В даденото от рефера продължение на първата част ЦСКА - София изравни. Кики извърши нарушение отдясно, а след центрирането на Чатакович покри и засадата, и за Кайседо не бе проблем да вкара с глава.

Малко по-късно Мухар отправи удар от границата на пеналта, а след рикошет топката се отправи към долния десен ъгъл на Караджов, но стражът на домакините плонжира и изби в корнер.

В 52-ата минута Матей изрита Делев около границата на наказателното поле. Реферът Ивайло Стоянов не отсъди нищо, но ВАР правилно установи, че нарушението е отвън и не трябва да се посочва бялата точка. В тази ситуация обаче защитникът на червените трябва да е благодарен, че не получи втори жълт картон.

Само 180 секунди по-късно, в 55-ата минута, резервата Коконов получи пред наказателното поле на гостите и с топовен удар вкара красив гол в червената врата, извеждайки своите отново напред.

В 64-ата минута Кайседо се пребори добре с централните бранители, топката стигна до резервата Вилдсхут, който шутира, а след рикошет червените спечелиха корнер.

Три минути по-късно Руменов извед Делев сам срещу вратаря, този път нападателят не демонстрира добра скорост и почти бе застигнат от Матай, заради което стреля от неудобна позиция в аут. В 70-ата минута Тилев изпревари Вион при центриране отдясно, но ударът му с глава не намери целта. Секунди по-късно Делев проби и пусна към набралия скорост Руменов, който уцели мрежата, но от външната страна.

В 72-ата минута отличен рейд на Вилдсхут завърши с два негови изстрела, които бяха блокирани, а в крайна сметка атаката приключи с опасен шут на Мухар в аут.

Пет минути по-късно Петков се намеси колебливо след изпълнение на тъч от страна на гостите, Мухар овладя и стреля от 17 метра, но покрай дясната греда.

В 79-ата минута Делев намери отлично Тилев, който пробва удар от воле на пет метра пред противниковата врата, но не уцели добре топката и пропусна изключително изгодна ситуация за трети гол. Две минути по-късно добра триходова комбинация на Арда завърши с бомбен изстрел на Делев покрай вратата.

Въпреки че Арда създаваше далеч по-опасните ситуации през втората част, ЦСКА - София успя да се пребори за точката и това стана след гол на Кайседо в 92-ата имнута. Зехиров допусна груба грешка, позволявайки на червените да му отнемат топката и се наложи на Желев да извърши нарушение срещу Вилдсхут отляво на метър от наказателното поле. Жеферсон центрира на задната греда и еквадорският голаджия вкара втория си гол с глава за крайното 2:2.

АРДА 2:2 ЦСКА - СОФИЯ

1:0 Тонислав Йорданов 31 д.
1:1 Жорди Кайседо 45+1
2:1 Иван Коконов 55
2:2 Жорди Кайседо 90+2

АРДА: 12. Караджов, 8. Желев, 9. Делев, 10. Ковачев, 18. Рубежич, 24. Петков, 25. Кики, 33. Тилев, 70. Иванов, 77. Юруков, 98. Йорданов

ЦСКА - СОФИЯ: 25. Евтимов, 15. Вион, 2. Матей 29. Лам, 18. Мазику, 24. Мухар, 3. Жеферсон, 7. Баи, 11. Чатакович, 10. Йомов, 9. Кайседо

Снимки: Борислав Трошев