Монтана постигна осма победа в Адриатическата лига

Монтана 2003 победи гостуващия Пламен Пожега (Хърватия) с 89:84 (23:24, 25:21, 18:21, 23:18) в среща от група "Б" на Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Така възпитаничките на Мануел Марков записаха осми успех за сезона и са начело в класирането в групата с баланс 8-2. Тимът на Пожега е втори със 7-3.

Двубоят беше изключително равностоен. На почивката домакините водеха с 48:45, а след 30 минути имаше равенство в резултата 66:66.

Българският тим изигра по-силни последни минути и след тройка на Христина Иванова поведе с 12 точки при 85:73 3:25 минути преди края, което им осигури и крайната победата.

Най-резултатна за българския тим беше Христина Иванова с 28 точки и 6 борби, а Марая Кинг се отличи с "дабъл-дабъл" - 21 точки и 17 борби. Санта Ококайте-Балкойене записа 16 точки, 6 борби и 9 асистенции, а Динама Георгиева завърши с 12 точки и 11 борби.

За хърватките Капинга Мавея вкара 28 точки и спечели 19 борби, а Брея Грифин добави 24 точки.