На Жоан Мир не му пука какво мислят критиците за неговия сезон 2021 в MotoGP

Световния шампион в MotoGP за 2020 година Жоан Мир заяви, че не му пука какво мисля критиците за неговото представяне през сезон 2021, в който той не успя да защити титлата си.

Пилотът на Suzuki не само не успя да спечели нито едно състезание през изминалата кампания, но дори и не записа обиколка начело на колоната и се качи само шест пъти на почетната стълбичка. В крайното класиране испанецът се нареди на трета позиция с пасив от 70 точки спрямо новия шампион Фабио Куартараро от Yamaha.

Фабио Куартараро е новият световен шампион в MotoGP след драма на „Мизано“

Мир обаче смята, че не е можел да се представи по-добре, тъй като и извлякъл максимума от своята машина през годината.

„Вярно е, че не спечелих, но никой не може да каже, че не съм дал 100% от себе си и мотора. Това е истината и вътрешно съм много разочарован. Аз обаче ще спя добре, защото знам, че не можех да се представя по-добре.

„За мен няма значение дали хората ми вярват, или смятат, че съм направил най-лошата защита на титлата в историята. Те трябва да навлязат хубаво вътре в нещата, за да разберат ситуацията преди да коментират. На мен обаче не ми пука какво казват хората“, каза Мир.