Майнц 05 потегли обратно нагоре след бой над Херта

Майнц 05 бързо загърби разочарованието от поражението от Байерн (Мюнхен) в миналия кръг и разби Херта (Берлин) с 4:0 у дома, за да се завърне в топ 6 на Бундеслигата. Седмият успех за тима от “МЕWA Арена” дойде заслужено, а можеше да бъде и по-изразителен, защото столичани записаха един от многото си неубедителни двубои тази есен.

Домакините дръпнаха с два гола още през първото полувреме. Кореецът Жае-Сун Лий беше точен с глава в 19-ата минута, а в 41-вата Александър Хак удвои с хубав изстрел с левия крак. Четири минути след подновяването на играта Силван Видмер се разписа за 3:0, а в 79-ата Жан-Пол Ботиус довърши гостите с четвърти гол.

За Херта това е осма загуба и тимът остава само на 2 точки от опасната зона.