Какво унижение за шампиона! Пирин направи на пух и прах Лудогорец в Разград

Лудогорец допусна историческо поражение и огромно унижение, след като загуби с 3:5 от Пирин (Благоевград) домакинския си мач от 19-ия кръг на efbet Лига.

Гостите поведоха с 4:0 след попадения на Христофор Хубчев (15), Оливие Вердон, който си отбеляза автогол в 38-ата минута и два точни шута на Мохамед Брахими (46, 70).

Шампионът и лидер в първеството опита да се добере до незаслужена точка и почти го стори след три гола на Оливие Вердон (77), Кирил Десподов (88 д.) и Каули (90), но Венцислав Бенгюзов сложи точка на спора с пети гол за Пирин в 91-ата минута.

За този двубой домакините бяха без част от основните си футболисти, а причините се криеха в контузии, наказания и треньорски решения. Кахлина смени Падт на вратата. Извън групата останаха Сисиньо, Сотириу, Ману и Текпетей. На пейката започнаха Гонсалвеш и Янков.

Техните заместници обаче се представиха изключително слабо и с този двубой голяма част от играчите на разградчани за пореден път показаха, че нямат нужната класа за амбициите на тима.

Гръмкият успех на Пирин пък дойде след пет поредни шампионатни двубоя без победа и нито един успех като гост през сезона. Петте гола пък са рекорд във вратата на Лудогорец, който никога не е допускал толкова попадения в домакински шампионатен двубой, откакто се подвизава в елита.

Марин отправи първия шут по посока на една от двете врати преди да са изтекли две минути, но той мина покрай дясната греда на Хенгелман. В 7-ата минута Марин стреля с глава, но в ръцете на вратаря.

Три минути по-късно Пирин организира опасна контраатака, при която Икоко отказа да покрие играч на благоевградчани и при подаване с едно докаосване на Брахими към него щеше да се стигне до почти сигурен гол, но такова не последва. Някъде тук се видя, че орлетата ще създадат сериозни проблеми на орлите.

Гостите организираха нова опасна атака чрез Брахими в 15-ата минута, след която спечелиха корнер. Последва центриране на задната греда, където Хубчев надскочи Вердон и реализира с глава - 1:0 за Пирин.

В 29-ата минута домакините пропуснаха да изравнят. Икоко изведе отдясно Каули в наказателното поле на гостите, бразилецът върна към Марин, испанецът опита да реализира в празната врата, но Бодуров блокира топката с шпагат и я изпрати в ъглов удар. 120 секунди по-късно Хенгелман изби шут от фаул на Десподов.

В 38-ата минута Пирин поведе с 2:0. Това стана след куриозен автогол на Вердон, който вкара от 17 метра в собствената си врата при опит да изчисти подаване по земя отдясно.

Второто попадение тотално стъписа футболистите на разградчани, които и до този момент играеха изключително слабо, и до края на полувремето те така и не успяха да отговорят адекватно на своя съперник.

На почивката наставникъът на Лудогорец Станислав Генчев направи само една промяна в своя състав, пускайки Сантана за сметка на Шоу. Така той остави на терена меко казано неубедителните Пинас, Икоко, Баджи, Ротариу, Вердон, Десподов и Марин.

Пирин се възползва по най-добрия начин от решението на Генчев и в 46-ата минута шокира разградчани с трети гол след брилянтна контраатака. Карачанаков напредна отляво с топка в крака и изведе брилянтно Брахими, който бе изпуснат от Пинас, а нападателят с ефектен шут под гредата покачи на 3:0.

В 50-ата минута Марин получи извеждащ пас, но си поведе лошо топката, а Хенгелман излезе и го блокира добре. В 76-ата минута и Ротарио пробва да отбележи след шут от малък ъгъл, но не уцели вратата.

Пирин не спря дотук и унижението за Лудогорец продължи. В 70-ата минута домакините инкасираха четвърти гол, когато Брахими направи за смях Пластун и хладнокръвно вкара второто си попадение с шут по земя от границата на малкия пеналт.

Малко преди и след четвъртия гол Генчев бе принуден да извърши няколко смени, което се отрази положително на играта на тима в атака.

Разградчани върнаха един гол чрез Вердон в 77-ата минута. Защитникът се разписа с шут от 23 метра, който свари неподготвен Хенгелман.

Десподов вкара за втори път в гостуващата врата, реализирайки от дузпа в 88-ата минута. Тя бе отсъдена за леко побутване на Чибота от Дяков, а халфът на благоевградчани остана недоволен от решението на съдията и изглежда, че имаше право.

Само 120 секунди по-късно Пластун свали с глава за Каули, който намали на 3:4.

В 91-ата минута обаче отбраната на Лудогорец се провали за пореден път, когато Кахлина изби центриране отдясно, топката попадна в Бенгюзов и халфът без проблем уби ентусиазма за точка на домакините с гол на празна врата за крайното 3:5.

ЛУДОГОРЕЦ 3:5 ПИРИН

0:1 Христофор Хубчев 15
0:2 Оливие Вердон 38 авт.
0:3 Мохамед Брахими 46
0:4 Мохамед Брахими 70
1:4 Оливие Вердон 77
2:4 Кирил Десподов 88 д.