Интер стъпи на върха след фиеста срещу Каляри

Интер се изкачи на върха на Серия А и го направи по подобаващ начин. Отборът на Симоне Индзаги разби Каляри с 4:0, а това бе най-малкото, с което можеше да си тръгнат гостите от "Джузепе Меаца". За "нерадзурите" това е пета поредна победа в първенството и четвърти пореден мач без допуснат гол.

Лаутаро Мартинес откри резултата в 29-ата минута, а малко преди почивката пропусна дузпа. Алексис Санчес отбеляза първия си гол за сезона в първенството в началото на втората част. В рамките на две минути между 66-ата и 68-ата Хакан Чалханоолу и Лаутаро докара резултата до 4:0.

Интер изпревари градския съперник Милан и вече е лидер в класирането, като има преднина от една точка пред "росонерите". Каляри остава без победа под ръководството на Валтер Мадзари и в зоната на изпадащите.

Домакините контролираха събитията на терена от самото начало. Николо Барела пробва два удара, но и двата пъти прати топката над вратата. Дейола пък накара Ханданович да се намесва с удар от малък ъгъл. Шкриняр пробва да изненада Краньо с удар от дистанция, а опит на Алексис Санчес бе блокиран. Натискът на "нерадзурите" се увеличаваше и в 29-ата минута поведоха. Лаутаро засече с глава топката след ъглов удар и отбеляза деветия си гол в Серия А от началото на сезона.

След попадението доминацията на тима на Симоне Индзаги се увеличи и към края на полувремето пропусна четири възможности да увеличи преднината си. Първо Барела изведе Санчес, но Краньо излезе и успя да блокира удара. Секунди по-късно Дъмфрис проби отдясно и опита да намери Мартинес, но аржентинецът не успя да засече топката.

Защитата на Каляри за пореден път изпусна нападателите на съперника, а неумела намеса на Далберт изведе Дъмфрис сам срещу вратаря. Нидерландецът го заобиколи и Краньо го събори, което доведе до дузпа. От бялата точка обаче Лаутаро Мартинес не бе достатъчно убедителен и стражът изби, а след това реагира бързо, за да не позволи на Чалханоолу да се разпише при добавката. До края на полувремето остана време и за страхотно воле на Брозович. То реално не затрудни много вратаря, тъй като топката отиде право към ръцете му.

След почивката превъзходството на Интер беше още по-голямо и домакините бързо стигнаха до втори гол. В 50-ата минута блестящо след отиграване на Барела намери Алексис Санчес в наказателното поле, а чилиецът завърши по прекрасен начис с удар от въздуха. "Нерадзурите" продължиха да нападат и малко по-късно Краньо спаси вратата си, като спря Дъмфрис. След час игра пък Алексис имаше шанс за втори гол след подаване на Лаутаро. Вратарят на Каляри обаче отново се изяви отлично и отрази удара.

След втория гол Интер започна да се забавлява. В 66-ата минута страхотен удар на Чалханоолу направи резултата 3:0. Секунди по-късно Барела направи втората си асистенция, след като прекрасно изведе Лаутаро. Аржентинецът отлично овладя и прати топката покрай Краньо. Въпреки голямата преднина, тимът на Индзаги не спря до тук.

След асистенциите си Барела реши да добави и гол на сметката си, като само прекрасно спасяване на Краньо го спря. То бе последвано от нова блестяща изява на вратаря, който спря Шкриняр. Малко преди края мощен удар на Алексис Санчес прати топката в горната греда.

ИНТЕР - КАЛЯРИ 4:0
1:0 - Лаутаро Мартинес (29)
2:0 - Алексис Санчес (50)
3:0 - Чалханоолу (66)
4:0 - Лаутаро Мартинес (68)