Практичният Реал Мадрид срази Атлетико и изглежда недостижим

Реал Мадрид се справи майсторски с Атлетико Мадрид в столичното дерби от 17-ия кръг на Ла Лига и вече изглежда недостижим на върха. “Белите” се наложиха с 2:0 на своя “Сантиаго Бернабеу” и увеличиха на 13 точки аванса си пред шампиона, който е чак четвърти. Барселона е на цели 18 точки от Реал, а най-близо до лидера са съгражданите от Севиля и Бетис.

За пореден път този сезон тимът на Карло Анчелоти показа отлична успеваемост и вкара два гола с единствените си три удара в очертанията на вратата. Завърналият се след травма Карим Бензема се разписа за 1:0 в 16-ата, но на почивката беше заменен. Първоначалните информации са, че става дума за превантивно изваждане от игра. В 57-ата Марко Асенсио заби втория гол. Винисиус Жуниор с отчете с асистенции и в двата случая. Футболистите на Атлетико имаха няколко положения, но и тази вечер Тибо Куртоа беше на висота и спаси всичко. За Реал това е десета поредна победа във всички турнири и общо 11-о дерби срещу Атлетико, в което не губят.

Бензема поведе атака на Реал, а по крилата му помагаха Марко Асенсио и Винисиус Жуниор. Еден Азар и Гарет Бейл бяха на пейката и си останаха там.

Диего Симеоне се беше спрял на Антоан Гризман и Матеус Куня в предни позиции, а Луис Суарес и Жоао Феликс стартираха сред резерви. Чоло подреди своите в 3-5-2, преминаващо в 4-4-2.

В началото Реал се стараеше да владее топката и да натиска, докато "рохибланкос" търсеха своя шанс на контраатака. Домакините имаха шанс да поведат още при първата си чиста опасност в 16-ата минута. Тогава Винисиус центрира към Бензема, който с майсторски удар от въздуха не даде шанс на Ян Облак.

19 Реал Мадрид - Атлетико Мадрид 2:0

По този начин французинът подобри рекорда си за най-много голове в рамките на една календарна година с екипа на Реал, като вече има 36. През настоящия сезон пък попаденията му са 18, а отделно е направил и 8 асистенции.

Атлетико трудно стигаше до положения и застраши Тибо Куртоа чак в 36-ата минута. Тогава Антоан Гризман шутира отлично от пряк свободен удар и кълбото летеше към горния десен ъгъл на вратата, но вратарят успя да отрази.

Веднага след това Вини Жуниор се вклини в наказателното поле на гостите и копна топката, но този път Облак съумя да спаси.

На почивката Симеоне прибегна до двойна смяна, отказвайки се от Гризман и Яник Ферейра Караско за сметка на Феликс и Тома Льомар. Носителят на титлата бързо постави Реал под напрежение, като само около 50-ата минута Куртоа на два пъти се намесваше след удари на Феликс и Куня.

"Лос бланкос" обаче нанесоха втори удар в 57-ата минута, когато Винисиус се отличи с нова асистенция - този път към Асенсио, който вкара за 2:0.

Малко след втория гол Чоло пусна на терена и Луис Суарес. Атлети обаче притесниха Куртоа отново чак в 76-ата, и то след пряк свободен удар, изпълнен от Льомар. В последвалата атака обаче Реал за малко да стигне до трети гол.

Стражът на домакините се намеси отлично и в 80-ата, а до края той и съотборниците му уверено съхраниха преднината си. След седмица Реал може да увеличи още повече аванса си, защото Севиля среща Атлетико, а в същото време играчите на Анчелоти ще приемат Кадис