Макс Верстапен: Най-накрая малко късмет и за мен

Макс Верстапен спечели своята първа титла във Формула 1 след изключително драматичен финал на Гран При на Абу Даби, в който той изпревари в последната обиколка Люис Хамилтън за победата на „Яс Марина“ и в шампионата.

Макс Верстапен е новият световен шампион във Формула 1 след пълна драма в Абу Даби

Британецът контролираше развоя на събитията още от самото начало, но късно излизане на колата за сигурност позволи на Верстапен да атакува пилота на Мерцедес със свежите си меки гуми на Пирели. Така той направи нужното и стана световен шампион за 2021 година, а Черните стрели трябваше да се задоволят с конструкторската титла.

„Невероятно е. През цялото състезание се борих и накрая тази възможност в последната обиколка, невероятно е. Все още имам крампа. Лудост е, не знам какво да кажа.

„Момчетата бяха страхотни през целия сезон, Хонда също, заслужаваха го. Много ги обичам и наистина се наслаждавам на работата с тях от 2016 насам, а тази година беше невероятна.

„Най-накрая малко късмет за мен. Искам да благодаря и на Чеко, той кара перфектно днес, прекрасна отборна работа.

Верстапен определено би използвал №1, ако спечели титлата във Формула 1

„Надявам се да можем да правим това още 10-15 година, искам да остана в Ред Бул до края на моя живот. Още от както Хелмут (Марко) и Кристиан (Хорнер) ми се довериха да съм в този отбор ние преследвахме тази титла“, коментира Верстапен веднага след края на състезанието.

Снимки: Gettyimages