Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

ЦСКА - София сгъна без проблеми Черно море

ЦСКА - София спечели с 2:0 домакинството си на Черно море в среща от 19-ия кръг на efbet Лига. Отборът на Стойчо Младенов доминираше осезаемо преди почивката, когато реализира и двата гола, а през втората част мачът се доиграваше. Екзекутора на Ливърпул пусна като титуляри Хамза Чатакович и Яник Вилдсхут, които се поздравиха с попадения срещу Рома в турнира за Купата на конференциите. Под рамката на "червените" пък започна Димитър Евтимов за сметка на Густаво Бусато, който седна при резервите. Мартин Дичев си отбеляза автогол в 20-ата минута при разбъркване пред голлинията на "моряците". В 45-ата минута Жорди Кайседо удвои с глава. В 80-ата минута беше отсъдена дузпа в полза на "червените", но след консултация с VAR главният съдия Никола Попов промени решението си.

Първата що-годе добра ситуация пред една от двете врати се откри преди Яник Вилдсхут в 13-ата минута. Нидерландското крило на домакините получи извеждащо подаване от Жорди Кайседо, но вратарят Иван Дюлгеров излезе сполучливо и успя да избие топката в ъглов удар.

В 20-ата минута ЦСКА - София поведе в резултата. Яник Вилдсхут сервира чудесно топката на Йоан Баи пред голлинията, последва удар, но Дюлгеров спаси. Отбитата топка обаче се удари в тялото на Мартин Дичев и влезе в мрежата на тима от Варна - 1:0 за "червените".

В 27-ата минута Вилдсхут докосна гола, стреляйки технично отляво в далечния ъгъл. Вратарят на Черно море обаче успя да избие топката, но това остана незабелязано от Никола Попов, който назначи аут пред вратата на гостите.

Вилдсхут продължи с добрите си изяви. В 30-ата минута той подаде перфектно на Кайседо, който се откъсна сам срещу Дюлгеров, но невероятно прати топката покрай вратата.

В последната минута на първото полувреме Кайседо матира Дюлгеров с глава след подаване на Баи. Положението беше разгледано от VAR заради евентуална засада, но такава нямаше и попадението на еквадореца беше зачетено - 2:0 за "червените".

След почивката срещата сякаш се доиграваше и до интересни ситуации пред двете врати почти не се стигна. В 80-ата минута резервата в тима на ЦСКА - София Калоян Кръстев се откъсна към рамката на "моряците", но падна на тревата след съприкосновение с Влатко Дробаров. Реферът назначи 11-метров наказателен удар, като зад топката застана Иван Турицов, но до изпълнение не се стигна. Никола Попов прегледа ситуацията с VAR и отмени първоначалното си решение.

Така трите точки отидоха на сметката на "червените", което е заслужено с оглед показаното на игрището, а хората на Илиан Илиев записаха една от малкото си загуби през сезона.

ЦСКА - София 2:0 Черно море

1:0 Мартин Дичев (20 - автогол)
2:0 Жорди Кайседо (45)

Стартовите състави:

ЦСКА - София: 25. Евтимов, 19. Турицов, 2. Матей, 20. Метс, 18. Мазику, 3. Жеферсон, 24. Мухар, 11. Чатакович, 30. Вилдсхут, 7. Баи, 9. Кайседо.

Черно море: 25. Дюлгеров, 6. Попов, 3. Атанасов, 28. Дробаров, 32. Дичев, 27. Димов, 71. Панайотов, 23. Гарсия, 9. Сердюк, 17. Василев, 15. Леандро.

Снимка: Булфото