Дербито между Хебър и Етър не излъчи победител, но зарадва лидера във Втора лига

Хебър и Етър завършиха наравно 1:1 в дербито на 22-ия кръг във Втора лига и зарадваха лидера Спартак (Варна), който ще зимува на върха. Двубоят в Пазарджик предложи много интересни ситуации пред двете врати, като победата можеше да отиде и в двете посоки.
Живко Петков откри резултата за домакините в 19-ата минута, а малко по-късно Даниел Младенов изпусна да изравни от бялата точка. След почивката футболистите на Николай Митов бяха по-активни, тъй като играха близо половин час с човек повече. Радослав Апостолов получи директен червен картон, след като фаулира излизащия сам срещу вратаря Живко Петков. Хебър обаче не успя да се възползва от численото си преимущество, дори напротив - Етър изравни резултата само 3 минути след като остана с 10 човека на терена. Ловре Кнежевич се възползва от грешка на Томислав Папазов и оформи крайния резултат в 62-ата минута.

По този начин двата тима продължават да са с идентични показатели - по 14 победи, 2 равенства и 5 загуби и 44 точки. На върха във Втора лига остава Спартак (Варна), който е с 45 т., но и мач по-малко от преките си конкуренти.

Двубоят на стадион "Георги Бенковски" започна в спокойно темпо, като гостите имаха леко предимство в първия четвърт час игра, но никой от двата отбора така и не стигна до нещо по-опасно пред противниковата врата.
Постепенно Хебър заигра по-уверено и бе близо до това да открие резултата в 18-ата минута. Домакините организираха добро нападение отдясно, което завърши с удар на Евгени Игнатов и страхотно спасяване на Анатоли Господинов.

Натискът на отбора, воден от Николай Митов, даде резултат само 60 секунди по-късно. Игнатов центрира от ъглов удар, а Живко Петков се извиси над всички и с глава прати топката неспасяемо във вратата на "болярите".

Малко преди да измине половин час игра Етър организира светкавична контраатака, при която стражът на домакините фаулира Даниел Младенов в наказателното поле, а главният съдия не се поколеба да посочи бялата точка. Именно Младенов се нагърби с изпълнението на дузпата, но Дебърлиев предугади посоката и отрази 11-метровия наказателен удар.

Хебър имаше отлична възможност да нанесе втори удар по амбициите на Етър още в началото на второто полувреме. Евгени Игнатов центрира към непокрития Живко Петков, който от близко разстояние направи непростим пропуск на празна врата.

В 59-ата минута Радослав Апостолов допусна кошмарна грешка, която позволи на Живко Петков да се откъсне очи в очи с Господинов. Апостолов обаче извърши нарушение срещу нападателя на пазарджиклии и съвсем заслужено получи директен червен картон, тъй като предотврати чиста голова ситуация пред вратата.

Малко след като измина час игра Ловре Кнежевич пресече фатално върнатата топка от Томислав Папазов към собствената си врата, а хърватинът се възползва по най-добрия начин, изравнявайки резултата.

Хебър можеше да поведе отново много бързо, след като Живко Петков отново бе оставен непокрит в наказателното поле на гостите, но изстрелът му с глава мина встрани от целта.
В 79-ата минута Тодор Чаворски изпълни пряк свободен удар и завъртя топката над стената, но Анатоли Господинов внимаваше и се намеси.

До края на срещата футболистите на Николай Митов опитаха да стигнат до победно попадение, но така и не успяха да пробият добре подредената защита на "виолетовите".

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 1:1 ЕТЪР (ВЕЛИКО ТЪРНОВО)

1:0 Живко Петков (19)
1:1 Ловре Кнежевич (62)

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК): 1. Дебърлиев, 24. Папазов, 18. Терзиев, 98. Търтов, 11. Тонев (К), 3. Бастунов, 20. Ж. Пехливанов, 8. Игнатов, 12. Манев, 77. Хамдиев, 9. Ж. Петков

ЕТЪР (ВЕЛИКО ТЪРНОВО): 13. Господинов, 11. Младенов, 84. Илиев (К), 22. Кнежевич, 26. Иванов, 16. М. Петков, 29. Дичев, 10. Фемия, 14. Апостолов, 20. Я. Пехливанов, 27. Митев