Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Късен гол на Златан спаси Милан от загуба срещу Удинезе

Отборите на Удинезе и Милан завършиха наравно 1:1 на “Дачия Арена” в късния двубой от съботната програма на 17-ия кръг в Серия А. Бето беше точен за "зебрите" в 17-ата минута, а в добавеното време Златан Ибрахимович се разписа за "росонерите" с единствения им точен удар в мача. В самия край на срещата Айзък Съксес от състава на фриуланите беше изгонен с директен червен картон.

Стефано Пиоли предприе четири промени в стартовия си състав след загуба с 1:2 от Ливърпул в Шампионската лига. В защита единственият нов беше Алесандро Флоренци, заменил Пиер Калюлю. Този път опорни халфове бяха Исмаел Бенасер и Тиемуе Бакайоко вместо Сандро Тонали и Франк Кесие. На десния фланг Алексис Салемакерс беше предпочетен пред Жуниор Месиас, а Ибрахимович отново водеше атаката. Домакините, водени от временния наставник Габриеле Чофи, бяха подредени в 3-5-2 с Бето и Жерард Деулофеу в нападение.

В 12-ата минута Ибрахимович се откъсна от противниковата защита, но ударът му профуча покрай вратата. Малко след това Деулофеу отговори също с неточен изстрел. В 17-ата минута Толгай Арслан отне топката в средата на терена и изведе Бето сам срещу вратаря. Майк Менян отрази последвалия удар, но топката се върна при бразилеца. Фикайо Томори също не успя да я избие и така бразилецът се възползва от възможността да открие резултата в полза на фриуланите. В 33-ата минута Алесио Романьоли пробва удар с глава, който се оказа далеч от вратата. В 43-ата минута "росонерите" най-после организираха добра атака, но Браим Диас не намери целта със своя шут. Минута по-късно Тео Ернандес се разписа, но при вдигнат флаг за засада.

След цяло полувреме без точен удар на гостите, Пиоли реагира с цели три смени на почивката. Така на терена се появиха Тонали, Кесие и Месиас. В самото начало на втората част Ибрахимович прати топката над вратата със своя изстрел. В 59-ата минута Диас получи топката на границата на наказателното поле, но отправи много разочароващ удар. В 65-ата минута Неуен Перес стреля с глава след центриране от фал, но Менян улови топката. В 68-ата минута Тонали центрира, а Златан игра с глава, но ударът му отново се оказа неточен. В 74-ата минута Науел Молина опита шут, който мина покрай вратата. В 83-ата минута Бето имаше отлична възможност да се разпише за втори път в мача, след като нахлу в наказателното поле, но ударът му се оказа неуспешен. В 87-ата минута Ернандес направи пробив и стреля по земя, с което прати топката в аут. В 90-ата минута при центриране от корнер Флоренци отправи неточно воле.

В добавеното време Ибрахимович се пребори за топката с двама противникови защитници и с удар от въздуха реализира изравнителното попадение за гостите. Това е гол номер 300 за Златан в топ 5 на първенствата в Европа. Постижение, с което само още Кристиано Роналдо и Лионел Меси могат да се похвалят през този век. Малко след гола Кесие се хвърли самопожертвователно и с глава блокира удар на Съксес. Секунди по-късно именно нигерийският нападател беше изгонен от игра. Той първо фаулира Менян, а след това изблъска Флоренци, което породи раздор между играчите на двата отбора точно преди последния съдийски сигнал.

След това реми Милан остава лидер в класирането с актив от 39 точки, но вторият Интер може да го задмине при победа над Каляри, а третият Наполи да го изравни при успех над Емполи. Удинезе пък е на 15-ата позиция със 17 спечелени пункта.

УДИНЕЗЕ - МИЛАН 1:1

1:0 Бето (17')

1:1 Ибрахимович (90+2')

Удинезе: Силвестри, Перес, Бекао, Ньойтинк, Сопи, Арслан, Уолъс, Макенго, Молина, Деулофеу, Бето

Милан: Менян, Флоренци, Томори, Романьоли, Ернандес, Бакайоко, Бенасер, Салемакерс, Диас, Крунич, Ибрахимович