Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Монтана спря устрема на Литекс след обрат в Ловеч

Монтана стигна до успех в Ловеч, след като направи пълен обрат срещу Литекс и триумфира с 2:1. Домакините откриха резултата в края на първото полувреме чрез Християн Петров (43).

След почивката обаче монтанчани проявиха характер и в рамките на последния четвърт час от двубоя изковаха победата. Владимир Айтов изравни в 75-ата минута, а 10 по-късно Атанас Карачоров оформи крайния резултат в Ловеч.
По този начин ловчалии прекъснаха серията си от 3 поредни двубоя без поражение в шампионата и остават на 15-о място с 20 точки. Монтана събра 32 пункта и се изкачи на осма позиция.

Литекс 1:2 Монтана

1:0 Християн Петров (43)
1:1 Владимир Айтов (75)
1:2 Атанас Карачоров (84)