Брентфорд шокира Уотфорд в края

Отборът на Брентфорд постигна впечатляващ обрат от 0:1 до 2:1 над Уотфорд в сблъсък от 16-ия кръг на английската Премиър лийг. Водените от Клаудио Раниери гости поведоха през първото полувреме, но домакините достигнаха до успеха с попадения в края.

Уотфорд откри в 24-ата минута с гол на Денис Бонавентюр, който се разписа с глава след центриране на Том Клевърли от ъглов удар. Резултатът се запази до 84-ата минута, когато Маркус Форс отправи добро центриране в наказателното поле, а Понтус Янсон се възползва и отбеляза отблизо с глава.

В добавеното време домакините получиха дузпа, след като Вилиам Трост - Еконг извърши нарушение в собственото си наказателно поле. Зад топката застана Брайън Мбемо, който реализира в левия ъгъл.

С успеха Брентфорд се изкачи до деветата позиция в класирането с актив от 20 точки, докато Уотфорд е над чертата със седем по-малко.