Цървена звезда изтръгна точка от Брага и спечели групата на Лудогорец

Отборите на Брага и Цървена звезда не излъчиха победител в мача помежду си от послединя 6-и кръг в група "F" на Лига Европа. Срещата завърши при резултат 1:1, като и двата гола бяха от дузпи. В крайна сметка този резултат бе добър и за двата тима, които продължават напред в турнира, като за това спомогна и Лудогорец, който направи нулево реми с Мидтиланд в другия мач в Разград. Сърбите обаче са по-доволни, защото печелят групата и отиват директно на 1/8-финал, докато Брага ще трябва да мине през плейофа.

Домакините бяха по-активният тим и повече търсеха победата, но гостите добре се защитаваха и не допуснаха твърде много положения пред Милан Борян, който също имаше някои важни намеси, включително и в добавеното време след изстрел с глава на Раул Мишел.

Все пак в 52-ата минута натискът на португалците даде резултат. При едно центриране в наказателното поле Гобелич игра с ръка при борба за висока топка и съдията отсъди дузпа. Галено реализира от бялата точка за 1:0.

Гостите обаче не се предадоха и в 67-ата минута и те си спечелиха дузпа. Лейте удари с ръка съперник при борба за висока топка и реферът посочи бялата точка, а Александър Катай хладнокръвно реализира за 1:1.

Така Цървена звезда си тръгна с усмивка от Португалия, завършвайки на 1-ото място в групата с 11 точки и отива на 1/8-финал. Брага се задоволи с 2-ото място с 10 спечелени точки и класиране за плейофа.