ЛАСК над всички в Лигата на конференциите

Отборът на ЛАСК (Линц) завърши с най-много точки от всички участници в груповата фаза на Лигата на конференциите. Австрийският отбор събра 16 пункта, след като в среща от последния кръг разби ХИК (Хелзинки) с 3:0 у дома и завърши като победител в група “А”. За ЛАСК това е пета победа от шест възможни, а другият останал мач завърши “хикс”.

На стадиона в Клагенфурт домакините поведоха в 41-ата минута чрез Хюсеин Балич. След почивката Накамура (63’) и Грубер (81’) реализираха другите голове.

Втори в групата завършва Макаби (Тел Авив), с което сега го очаква квалификационен кръг преди 1/8-финалите, където ще спори с някой от третите в Лига Европа. В заключителната си среща от групата израелският тим завърши 1:1 при визитата си на Алашкерт с изравнителен гол на Алмог в последната минута.