Нов болезнен сблъсък с Байерн показа, че Барселона е по-близо до ЛЕ, отколкото до ШЛ

Байерн (Мюнхен) завърши груповата фаза на тазгодишното издание на Шампионската лига с пълен актив, присъединявайки се към Аякс и Ливърпул, които вчера направиха същото, след като победи Барселона отново с 3:0. Каталунците имаха нужда от победата на "Алианц Арена", за да си гарантират участието на 1/8-финалите, но с нищо не показаха, че в този момент могат да опонират на баварците, и логично отстъпиха второто място в група "Е" на отбора на Бенфика, който по същото време надделя очаквано над Динамо (Киев). Това означава, че тимът на Чави Ернандес ще играе през пролетта в Лига Европа. Томас Мюлер (34'), Льорой Сане (43') и Джамал Мусиала (62') отбелязаха головете тази вечер, като Сане направи още два големи пропуска. Мануел Нойер пък нямаше почти никаква работа и логично регистрира нова чиста мрежа.

Юлиан Нагелсман спази обещанието си и заложи на възможно най-силния си състав, правейки едва две промени от дербито с Борусия (Дортмунд). Мусиала и Толисо стартираха като дефанзивни полузащитници, Зюле започна на мястото на Люка Ернандес, а Левандовски отново водеше атаката на баварците.

Чави Ернандес заложи на Усман Дембеле като партньор на Мемфис Депай в атаката на гостите. Жерард Пике и Френки де Йонг се завърнаха сред титулярите, след като получиха почивка в двубоя с Бетис, в който се появиха едва в края.

Стратегията на Чави работеше добре в първите минути. Каталунците пресираха много високо баварците, опитваха се да владеят максимално топката и да действат дисциплинирано. Двубоят бе равностоен и до 28-ата минута на практика не станахме свидетели на интересни положения. Тогава Мюлер успя да се откъсне отляво, след което опита да намери на далечната греда Левандовски, но в последния момент Тер Стеген успя да докосне топката, която след това чукна и крака на поляка и излезе в аут.

Лошата новина за Чави бе, че Жорди Алба получи контузия и бе заменен принудително от Оскар Мингеса.

В 34-тата минута Байерн поведе в резултата. Лева нахлу отляво, влезе е наказателното поле, където задържа между двама бранители, изчака Мюлер и центрира към далечната греда, където германският национал от трудна позиция отигра с глава. Получи се прехвърлящ удар, Араухо направи всичко възможно да изчисти топката, но технологията на голлинията отчете, че това е гол - 1:0.

В 43-тата минута всичко свърши за Барселона. Льорой Сане бе оставен да стреля от около 25 метра, Тер Стеген реагира много лошо и топката се озова във вратата му за втори път. По същото време Бенфика вече водеше с 2:0 на Динамо Киев, което направи шансовете на Барселона за класиране на 1/8-финалите илюзорни.

Само три минути след подновяването на играта Сане пропусна огромна възможност да направи резултата 3:0, след като отблизо буквално подаде топката в ръцете на Тер Стеген.

В 62-рата минута Левандовски намери с хубав пас Дейвис отляво. Той си поведе малко дълго топката, но я достигна до аутлинията благодарение на скоростта си и центрира в наказателното поле, където Мусиала засече отблизо. ВАР провери дали кълбото не е напуснало терена при центрирането на левия бек. Голът обаче бе признат.

До края Сане пропусна още една добра възможност.  Така Байерн победи отново с 3:0 каталунците, след като такъв бе резултатът и в двубоят на "Камп Ноу".