Юве си свърши работата и в крайна сметка спечели своята група в ШЛ

Ювентус победи с минималното 1:0 гостуващия Малмьо в последен мач от груповата фаза на Шампионската лига. С тази победа “Старата госпожа” се класира за следващата фаза с 15 точки и завърши на първото място в класирането, след като Челси завърши наравно със Зенит в другата среща.

Единственото попадение в мача бе дело на Мойс Кийн още в 18-ата минута, а от там до края на мача футболистите на Масимилиано Алегри направиха много пропуски, макар и да свалиха видимо темпото след гола.

Домакините започнаха много активно срещата и отправиха няколко опасни удара по посока на Исмаел Диавара. Футболистите на шведския шампион не успяваха да окажат сериозна съпротива в началните минути и рядко преминаваха центъра.

Така се стигна до 18-ата минута, когато Бернардески получи на дясното крило, центрира прецизно около границата на малкото наказателно поле и там Кий изпревари бранител, за да забие топката в мрежата за 1:0. В минутите след попадението футболистите на Алегри намалиха темпото, но въпреки това гостите не успяваха да създадат нещо интересно пред Перин.

Темпото през второто полувреме спадна видимо, макар отново играчите на “Старата госпожа” да бяха доста по-опасни. Те създадоха добри положение за гол в 58-ата минута чрез Адриен Раио, който стреля встрани от вратата и в 66-ата, когато отново Кийн бе изведен отлично в наказателното поле и опита да стреля в близкия ъгъл, но вратарят на Малмьо се намеси добре.

Футболистите на Йон Дал Томасон отговориха с далечен изстрел, който не затрудни Матия Перин по никакъв начин. Торинци пропуснаха ново положение за второ попадение в 70-ата минута, когато Бернардески стреля добре от далечно разстояние, а Мойс Кийн бе най-съобразителен и догони отбитата топка, но не уцели вратата и я прати в аут.

Подобна ситуация се получи и в 82-ата минута, когато Рабио стреля от границата на наказателното поле, Диавара не се намеси добре и топката отново отиде в краката на Кийн, който стреля, но втората намеса на стража на Малмьо бе по-добра и отново предотврати попадение.

Така срещата завърши с победа на Ювентус, а играчите на тима трябваше да изчакат още няколко минути, за да разберат крайния резултат от другия сблъсък в тяхната група, които им донесе и първото място в групата. Сега торинци очакват жребия, за да разберат противника си в първия кръг на елиминациите в края на февруари.