Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Дюрант и Хардън наказаха пропуските на Дончич и Далас

Отборът на Бруклин Нетс успя да запази лидерската си позиция в Източната конференция, въпреки че се изправи срещу сериозни препятствия при гостуването си в Тексас. Баскетболистите на Стив Неш преодоляха дефицит от 17 точки, за да направят обрат срещу Далас Маверикс със 102:99 (21:27, 29:35, 25:24, 27:13) в пореден мач от редовния сезон на НБА.

Всичко се развиваше по план за Лука Дончич и компания, които демонстрираха отлично движение на топката през първите 36 минути, което им позволи да влязат в последната четвърт с аванс от 11 точки при 75:86. Именно в заключителната част тимът на Джейсън Кид се пропука и позволи на лидерите на гостите Кевин Дюрант и Джеймс Хардън да върнат “мрежите” в двубоя при 95:95. Дончич се опита да вдъхнови съотборниците си с хубава индивидуална акция, за да донесе аванс от две точки в полза на Маверикс, но Пати Милс и Хардън осигуриха нова смяна на водачеството при 100:97 и оставащи 1:23 до края на мача.

Кристапс Порзингис се отчете с два успешни наказателни удара веднага след точния изстрел на австралийския гард, преди Дюрант да покаже класата си и да наниже 11-ата си точка в последната четвърт за 102:99. В последните 60 секунди нито един от двата отбора не успя да достигне до повече точки на сметката си, като Далас не намери начин да стигне до изравняване заради пропуски от тройката на Дончич и Тим Хардуей-младши.

Като цяло, стрелбата от далечно разстояние куцаше най-много в играта на тексасци, които вкараха само 9 от общо 46-те си стрелби от тази зона, като само в последната четвърт бяха 1/11.

Кевин Дюрант поведе Бруклин с 24 точки и 7 борби за 41 минути игрово време, като това е третият случай в последните пет мача, в които Кей Ди трябва да остава на паркета поне 40 минути. Джеймс Хардън остана на една борба разстояние от “трипъл-дабъл” с 23 точки, 9 борби и 12 асистенции, ЛаМаркъс Олдридж вкара 15 точки, а Джеймс Джонсън и Пати Милс нанизаха съответно по 12 и 10.

Лука Дончич бе над всички за Далас с 28 точки, 6 борби и 9 асистенции. Кристапс Порзингис приключи със 17 точки, 12 борби и 5 завършващи подавания, Дориан Фини-Смит реализира 15, а Тим Хардауей-младши и Джейлън Брънсън вкараха по 11 и 10 точки от скамейката на домакините.

По този начин Бруклин успя да запази върха на Изток от лапите на Чикаго Булс. “Мрежите” са на първа позиция с актив от 17-7, докато “биковете” остават втори засега със 17-8. За Далас загубата е пета от последните им шест мача, като тексасци заемат 7-ото място на Запад с баланс от 11-12.

Снимки: Gettyimages