Два гола след 90-ата минута решиха титлата в Парагвай

Отборът на Серо Портеньо спечели 34-ата си шампионска титла на Парагвай след спиращ дъха дерби мач срещу Гуарани, завършил 2:2. Двата отбора бяха на 1-о и 2-о място и преди последния кръг, а след това равенство Серо Портеньо приключва с 38 точки. Гуарани остава на 2-о място с 36, а Сол де Америка е 3-и с 28. Срещата определено не беше за хора със слаби сърца, след като Серо Портеньо вкараха и двата гола в добавеното време. Иначе съдията Джанкарло Хулиадоса показа четири червени картона в срещата, три от тях след 90-ата минута, както и 14 жълти.

На стадион "Рохелио Ливиерес" когато изтекоха 90 минути, Гуарани водеше с 2:0 с головете на Алфио Овиедо и Марсело Гонсалес и играеха с човек повече поради изгонването на Алън Бенитес в 15-ата минута. Този резултат извеждаше Гуарани на върха на масата и вече прегръщаше купата. Всичко обаче се промени през последните няколко мига на двубоя. След 90-ата минута започна драмата, тъй като реферът даде 13 минути добавено време. В 92-ата минута Гуарани остана с 10 души заради червен картон на стопера Роберто Фернандес, а само минута по-късно аржентинският вратар на тима Гаспар Сервио също беше отстранен. Тъй като в Парагвай оставиха три смени в мача, те отдавна бяха извършени и под рамката в застана бившият защитник на Нюелс Олд Бойс и Расинг Маркос Касерес. И това се оказа решаващо.

Останали с човек по-малко и полеви на вратата, Гуарани позволиха на бранителя Алберто Еспинола да се разпише с глава в 90+9-ата минута. Две минути по-късно Хуан Габриел Патино изравни за 2:2, а след още две беше отстранен с втори жълт картон. Това е втора титла за Серо Портеньо в последните четири първенства на Парагвай, както и трета за треньора им Франсиско Арсе. В последната среща за сезона Олимпия (Асунсион) победи с 3:1 съгражданите си от Насионал. Първото попадение за успеха на най-популярния отбор в страната вкара 40-годишният Роке Санта Крус, който завършва сезона с 6 попадения. От групата изпада Ривър Плейт (Асунсион), новите членове на дивизията са Хенерал Кабайеро, Ресистенция и Такуари (Асунсион).