Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Стивън Джерард надигра един от учителите си, Вила с нова победа

Астън Вила постигна трета победа от четири мача под ръководството на Стивън Джерард. Мениджърът излезе победител в битка с бившия си треньор Брендън Роджърс, след като бирмингамци победиха с 2:1 Лестър на "Вила Парк. Харви Барнс откри резултата в 14-ата минута, но Вила стигна до пълен обрат. Езри Конса изравни в 17-ата минута и отново той се разписа в 54-ата.

С тази победа тимът на Джерард изпревари днешния си съперник, макар и само по голова разлика, и вече е на десета позиция. Следващата седмица на Стивън му предстои емоционално завръщане на "Анфийлд", тъй като Вила гостува на Ливърпул.

Брендън Роджърс остави Джейми Варди на пейката и на Патсон Дака започна като титуляр за първи път във Висшата лига. Този ход даде резултат, тъй като замбийският нападател асистира за първия гол, след като намери Барнс. Преднината на "лисиците" се задържа три минути. Удар с глава на Буендия насочи топката към мрежата, а Конса я докосна леко преди тя да влезе във вратата.

Малко преди почивката Якоб Рамзи се разписа, но попадението не бе зачетено след разглеждане на ситуацията с ВАР, тъй като преценката бе нарушение срещу вратаря, който държеше едната си ръка върху топката, когато тя бе изритана. В крайна сметка това решение не бе от толкова голямо значение, тъй като в 54-ата минута бирмингамци поведоха. Конса отбеляза втория си гол след удар с глава след ъглов удар.

Лестър тръгна в търсене на изравняване, но Вила пропусна да спечели с по-голям резултат, като Оли Уоткинс и Рамзи пропуснаха отлични възможности след контраатаки. Емилиано Мартинес обаче направи блестящо спасяване, за да отрази удар с глава на Барнс.