Септември не успя да пречупи десетима от Марек

Отборите на Септември (София) и Марек завършиха наравно 1:1 в среща от 21-ия кръг на Втора лига. Двата тима си размениха по един гол, а гостите от Дупница доиграха срещата с 10 души след червен картон на Иван Калайджийски.

Септември започна мача ударно. Мартин Ачков се оказа на стрелкова позиция и само добрата намеса на вратаря на гостите му попречи да открие.

В 19-ата минута дойде първият шанс за Марек. Капитанът Близнаков изпълни пряк свободен удар, вратарят на Септември не успя да улови, Любомиров го фаулира, след което вкара топката в мрежата. Голът обаче не беше зачетен заради нарушението.

В 33-ата минута Септември поведе с гол на Каса. Септемврийци организираха добра атака по левия фланг, топката достигна до Атанас Кабов, който центрира отлично в наказателното поле, а там Реди Каса се извиси и засече с глава, матирайки Костадинов за 1:0.

Марек изравни от дузпа за игра с ръка на Арсов. Съдийското решение вбеси сериозно наставника Арангелов. Зад топката застана Близнаков, който изравни за 1:1. В началото на второто полувреме Марек остана с 10 души.

Втори жълт картон получи Иван Калайджийски, който трябваше да се оттегли към душовете преждевременно. След червения картон Септември определено доминираше. Най-доброто положение за столичани през второто дойде чрез Кабов. Той изпълни пряк свободен, с който изненада стража на Марек в близкия ъгъл. Костадинов обаче внимаваше и показа добър рефлекс.

Септември (София) 1:1 Марек
1:0 Реди Каса (33)
2:0 Александър Близнаков (36 - дузпа)