Манолев се скара със Стойчо, след което шокира ЦСКА - София в 92-ата минута

С гол на Станислав Манолев в 92-ата минута Пирин (Благоевград) стигна до 1:1 срещу ЦСКА - София в мач от 18-ия кръг на efbet Лига.

Червените имаха териториално превъзходство през почти целия двубой, но трудно създаваха положения. Все пак Карло Мухар откри резултата в 71-ата минута, но попадението не бе достатъчно за победа, а равенството изпрати софиянци на цели девет точки зад лидера Лудогорец.

28 Пирин - ЦСКА - София

Сред 11-те на Стойчо Младенов отново липсваха Вилдсхут и Турицов, които се включиха след почивката. Лам пък остана на пейката за сметка на Метс.

Мачът започна с натиск на гостите от София. В 8-ата минута Хенгелман излезе неразчитено извън наказателното си поле, за да парира Баи, нападателят на червените първи стигна до топката и прехвърли стража на домакините, но и вратата. Малко по-късно, в 19-ата минута, Кайседо запази добре топката и върна към Кери, който шутира без забавяне от двайсетина метра. Ударът затрудни Хенгелман, но все пак вратарят успя да избие.

Пет минути по-късно Баи намери Кери пред наказателното поле на противника. Ирландецът стреля от воле, но в аут. В 41-ата минута Баи разигра добре с Мазику, след което шутира фалцово под ъгъл с десния крак, изпращайки топката над напречната греда.

След почивката червените продължиха да владеят доста по-дълго топката от благоевградчани, но първото положение за втората част бе пред Бусато. Манолев центрира от корнер на първата греда в 57-ата минута, където бе Бодуров, а защитникът стреля с глава покрай лявата греда.

ЦСКА - София отговори в 66-ата минута, в която Жеферсон намери отлично с дълго подаване Йомов, крилото отправи удар с глава от 6-7 метра, но покрай дясната греда.

Натискът на червените даде резултат в 71-ата минута. Тогава Баи намери Мухар пред наказателното поле на орлетата. Халфът овладя, дриблира около Бодуров и Занев, след което с удар по земя вкара в долния десен ъгъл за 1:0.

В 74-ата минута Манолев влезе остро в краката на Метс, за което получи жълт картон. Случката се разигра пред резервната скамейка на червените и Младенов започна разправия с играча на Пирин.

Двамата влязоха в конфликт и по време на първия шампионатен мач между двата тима за сезона, който се игра през август на "Армията". Повод за предишния скандал бе реплика на Манолев срещу Юга, а след края на срещата Младенов обвини играча на Пирин в расизъм.

В 82-ата минута Хенгелман улови шут на Кайседо, а секунди преди края на редовното време Кери стреля в аут от границата на големия пеналт.

В даденото от рефера петминутно продължение Пирин пренесе играта в половината на ЦСКА - София, което се оказа фатално за гостите. В 92-ата минута Дюлгеров центрира отдясно, а Манолев реализира от воле за крайното 1:1.

ПИРИН 1:1 ЦСКА - СОФИЯ

0:1 Карло Мухар 71
1:1 Станислав Манолев 92

ПИРИН: 12. Хенгелман, 38. Дюлгеров, 71. Карачанаков, 31. Станоев, 7. Брахими, 5. Бодуров, 3. Занев, 18. Дяков, 29. Костов, 11. Манолев, 6. Попев

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 15. Вион, 2. Матей, 20. Метс, 18. Мазику, 3. Жеферсон, 24. Мухар, 10. Йомов, 8. Кери, 7. Баи, 9. Кайседо

Снимки: Спасияна Сергиева