Лудогорец мина без проблеми през София за успех над Локо

Шампионът Лудогорец победи с 4:2 Локомотив (София) в мач от 18-ия кръг на efbet Лига. “Орлите” стигнаха до лек успех срещу “железничарите”, въпреки че тимът от Надежда направи всичко възможно да бъде равностоен на съперника в отделни моменти на срещата. Пиерос Сотириу реализира на два пъти, а по един гол добавиха Жордан Икоко и Кирил Десподов. За Локо точни бяха Октавио и Пламен Крачунов.

22 Локомотив (София) - Лудогорец

В първия мач между двата отбора този сезон Лудогорец разгроми Локомотив с 5:0. Головете за “орлите” бяха дело на Вандерсон, Доминик Янков, Жосуе Са, Мавис Чибота и Каули.

Първата ситуация за гол бе за гостите, след като в четвъртата минута Каули се озова на стрелкова позиция, но Александър Любенов успя да блокира удара му.

Минута по-късно резултатът вече бе открит от разградчани. Центриране на Кирил Десподов на задна греда, където Георги Терзиев отклони към Пиерос Сотириу на празна врата за 1:0 в полза на гостите.

В 38-ата минута "орлите" стигнаха до втори гол. При изпълнение от пряк свободен удар от Десподов Божидар Кацаров игра с ръка, докато бе на стената в наказателното поле. Съдията Никола Попов прегледа ситуацията на ВАР и посочи бялата точка. Зад топката застана Сотириу и реализира за втори път този следобед.

В последната минута на полувремето падна и третият гол във вратата на Любенов. Жордан Икоко бе изведен на добра позиция срещу стража и технично го прехвърли за 3:0.

Веднага след подновяването на играта Локомотив намали. Дълъг пас към Октавио и след като се справи с Георги Терзиев, бразилецът прониза Серджио Падт с мощен шут.

Почти веднага обаче Лудогорец стигна до четвърти гол. При едно разбъркване в наказателното поле след пас отдясно, топката се озова в Десподов, който без да се бави я прати в мрежата.

В 64-ата минута домакините отново намалиха. Отлично центриране на Валентин Николов и Пламен Крачунов се извиси над защитата, за да вкара с глава.

До края на мача Локомотив опита да притисне съперника и да го притесни с трети гол, но не съумя. "Орлите" от своя страна се защитаваха добре и изглеждаха опасни на контраатаки, като на няколко пъти можеха да стигнат и до пети гол, но и това не се случи.

Така Лудогорец събра 42 точки в актива си и е убедителен лидер в класирането. Локомотив от своя страна остава на 12-о място с 15 точки, което е на четири точки от последния Царско село.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 2:4 ЛУДОГОРЕЦ
0:1 Сотириу (5)
0:2 Сотириу (38-д)
0:3 Икоко (45)
1:3 Октавио (46)
1:4 Десподов (48)
2:4 Крачунов (64)

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 24 Любенов, 13. Рапосо, 6. Крачунов, 89. Матеус, 26. Милошев, 22. Семерджиев, 44. Кацаров, 58. Октавио. 93. Пинсон, 10. Николов. 8. Иванов

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 24. Вердон, 22. Икоко, 8. Гонсалвеш, 23. Шоу, 64. Янков, 95. Каули, 11. Десподов, 19. Сотириу