Етър потрепери, но успя да пречупи Левски (Лом) и се изкачи на първото място във Втора лига

Етър постигна трудна победа с 2:1 като гост на Левски (Лом) в мач от 20-ия кръг на Втора лига. Домакините, които са последни в класирането, бяха на косъм от това да поднесат изненадата, след като държаха равния резултат до 90-ата минута на срещата, а имаха претенции и за незачетен гол на своята сметка. Дузпа в последните секунди обаче попари надеждите им.

Резултати и голмайстори от 20-ия кръг на Втора лига

Всичко започна в 28-ата минута, когато Даниел Младенов стреля, но нацели гредата. Все пак топката се върна в краката на Мартин Петков, който успя да я довкара и да даде аванс на великотърновци. При този резултат двата отбора се прибраха на почивката.

Второто полувреме започна с ранен изравнителен гол за Левски (Лом), след като Гален Ненов успя да вкара от воле след центриране. Малко по-късно домакините имаха претенции, че е трябвало да поведат с 2:1. Тогава вратарят на етърци Анатоли Господинов изпусна топката, а според футболистите на Левски кълбото е преминало голлинията. Все пак сигнал от рефера не последва и резултатът остана непроменен.

В последните секунди на мача стражът на домакините Дамян Дамянов извърши нарушение в собственото си наказателно поле и подари дузпа за гостите. Зад топката застана Даниел Младенов, който не сбърка и донесе трите точки на Етър.

С тази победа тимът от Велико Търново се изкачва на първото място във Втора лига, с актив от 46 точки. Миньор (Перник) и Хебър са с по 43, а Спартак (Варна) е с 42 на четвъртото място. След изваждането на Нефтохимик Левски (Лом) остава на последното място, като днес записа 16-а загуба в първенството. “Сините” имат 8 точки на сметката си и са на 12 от спасителното 16-о място.