Йомов върна ЦСКА - София на победния път, "червените" дадоха две жертви

Дни след поражението от Лудогорец ЦСКА - София се върна на победния път, надигравайки с 2:0 Локомотив (София) в мач от 17-ия кръг на efbet Лига, който се проведе на стадион "Българска армия".

В герой за червените се превърна Георги Йомов, който асистира на празна врата при първия гол на Жорди Кайседо (46) и вкара втория в 92-ата минута.

22 ЦСКА - София - Лoкомотив (София)

Неприятната новина за наставника на победителите Стойчо Младенов са двете контузии на Варела и Юга, които напуснаха принудително терена още през първата част.

Преди началото на двубоя с минута мълчание бе почетена паметта на един от най-изтъкнатите методисти във футбола проф. д-р. Ангел Шишков и големия армейски привърженик Георги Гюров, които преди няколко дни ни напуснаха завинаги.

Иначе домакините предприеха известни промени в сравнение с 11-те, които започнаха срещу Лудогорец в понеделник. Вилдсхут остана на пейката за сметка на Варела. Наказаният Матей бе заменен от Метс. Вион и Мухар започнаха на местата на Турицов и Жеферсон.

Срещата стартира с лек териториален натиск на домакините, но без сериозни опасности пред двете врати. В 14-ата минута Кайседо бе близо да отнеме топката от Любенов, но извърши нарушение срещу стража на железничарите.

В 27-ата минута Локомотив за малко не поведе след шут от воле на Дуарте и рикошет в крака на Мазику, но топката профуча покрай лявата греда. Осем минути по-късно Вион влезе отдясно навътре към наказателното поле на гостите и стреля силно, а Любенов изби в корнер.

В 37-ата минута Локомотив организира контраатака. Александров овладя пред наказателното поле на домакините, финтира Метс и отправи опасен удар по земя, но покрай вратата.

Секунди по-късно железничарите изпълниха корнер, а след него позволиха на червените да им организират контраатака. Баи, появил се малко след началото на мача на мястото на контузения Варела, изведе Йомов сам срещу Любонев, но вратарят на Локо скъси дистанцията и блокира изстрела на нападателя.

В 41-ата минута ЦСКА - София за малко не откри резултата. При опит за центриране отдясно на Вион топката рикошира в крака на Пинсон, прехвърли Любенов и се отби в дясната греда. Кери я овладя и на два пъти пробва удари от около 11 метра, но те бяха блокирани.

Малко след това ЦСКА - София направи втора принудителна смяна след травма на Юга, който бе заменен от Турицов.

В 44-та минута Кайседо овладя малко след централния кръг и пусна дълъг пас към Баи. Той от своя страна шутира от малък ъгъл и след грешка на Любенов топката се озова в мрежата. Попадението обаче бе отменено, тъй като Кайседо игра с ръка при единоборство с противников футболист.

Втората част започна по подобие на края на първата - с гол за домакините, който този път бе зачетен. Баи разкъса отбраната на гостите с дълъг пас към Йомов. Крилото не прояви егоизъм и подаде на Кайседо, за когото не представляваше проблем да вкара в празната врата за 1:0.

Баи стреля силно от 20 метра в 67-ата минута, но Любенов изби. Последва разбъркване в наказателното поле на Локо, след което Кери падна при единоборство с Кацаров, претендирайки, че е бил ударен и трябва да се отсъди дузпа, но реферът Станимир Тренчев остави играта да продължи.

В ответната атака столичните железничари спечелиха фаул пред наказателното поле на портивника. Александров го изпълни, но Бусато улови.

В 71-ата минута Октавио стреля от двайсетина метра, Бусато изби, а при добавката Александров реализира. Попадението обаче бе отменено поради засада.

В 87-ата минута като по чудо червените не си вкараха куриозен автогол. Лам върна трудна топка към Бусато, който се размина с нея при опит да я овладее, но за негов късмет тя излезе в корнер покрай лявата греда.

Точка на спора сложи Йомов в 92-ата минута. Мухар изведе отлично Баи отдясно, който центрира перфектно към Юомов и той оформи крайното 2:0 след шут отблизо.

ЦСКА - СОФИЯ 2:0 ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ)

1:0 Жорди Кайседо 46
2:0 Георги Йомов 92

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 15. Вион, 29. Лам, 20. Метс, 18. Мазику, 21. Юга, 24. Мухар, 8. Кери, 10. Йомов, 5. Варела, 9. Кайседо

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 24. Любенов, 22. Семерджиев, 5. Катсикас, 6. Крачунов, 4. Орачев, 89. Дуарте, 44. Кацаров, 58. Октавио, 7. Александров, 11. Лоала, 93. Пинсон

Снимки: Владимир Иванов