Лудогорец разби Арда в Разград

Шампионът Лудогорец победи с 4:1 Арда в мач от 17-ия кръг на efbet Лига. “Орлите” не оставиха особени съмнения, че са по-класният тим на терена и стигна до заслужена изразителна победа. При по-голяма концентрация в определени ситуации разликата можеше да бъде и по-голяма. Пиерос Сотириу реализира на два пъти, а по един гол добавиха Жордан Икоко и Кирил Десподов. За гостите от Кърджали се разписа Спас Делев. Вратарят на отбора Иван Караджов нямаше добър ден днес и можеше да се намеси по-добре при два от головете.

Още във втората минута гостите бяха много близо до откриване на резултата. Грешка на Шакил Пинас изведе Спас Делев на чиста позиция сам срещу вратаря, но нападателят избърза и от въздуха прати топката на сантиметри от гредата.

В седмата минута домакините поведоха. Жордан Икоко получи топката отдясно в наказателното поле и изненада Иван Караджов, като вместо да подава стреля от малък ъгъл и успя да открие. Стражът обаче трябваше да се намеси значително по-добре.

В 29-ата минута Лудогорец удвои преднината си. Жордан Икоко получи пас по десния фланг и качи топката на главата на нахлуващия Пиерос Сотириу, който я засече във вратата. Първоначално голът бе отменен заради засада, но след проверка от страна на ВАР попадението бе признато - 2:0.

В 35-ата обаче Арда намали. Делев получи топката на границата на наказателното поле и след като се завъртя с прати топката красиво във вратата с шут с левия крак.

В 41-ата обаче Лудогорец върна преднината си от два гола. Десподов бе изведен на скорост в половината на Арда и последва пас към Сотириу сам срещу Караджов, което бе достатъчно за кипъреца да реализира.

В 54-ата минута съдията отсъди дузпа за домакините. Топката се удари в ръката на Давид Кики след опит за центриране на Чибота. След като прегледа ситуацията на видео повторение реферът Вълков отмени решението си, което бе в случая по-скоро бе правилното действие, тъй като бранителят на Арда нямаше намерение да играе с ръка, а пасът на крилото бе от твърде близко разстояние.

Все пак в 60-ата минута дойде четвъртият гол за Лудогорец. Десподов бе спънат в близост до аутлинията малко преди наказателното поле и след това изненада Караджов с директен удар въпреки малкия ъгъл.

До края на мача Лудогорец можеше да стигне и до още голове, след като гостите оставиха доста пространства в половината си. "Орлите" обаче показаха липса на концентрация в определени моменти и до ново попадение не се стигна.

Така Лудогорец събра 39 точки в актива си и към момента тимът има преднина от десет точки на върха. Черно море и ЦСКА - София и Ботев (Пловдив) са с по 29, но “моряците” и "канарчетата" са с два мача повече, а “червените” с два по-малко. Арда от своя страна е девети с 18 и първата шестица започва да се отдалечава.

ЛУДОГОРЕЦ 4:1 АРДА