Севиля се нуждаеше от продължения в първия кръг на Купата на Испания, големи изненади няма

Севиля се нуждаеше от продължения, за да елиминира Кордоба в гостуването си от първия кръг на Купата на Испания. Андалусийци изглежда бяха подценили втородивизионния си съперник и за малко да си изпатят. Все пак Лукас Окампос донесе победата на гостите с попадение в 108-ата минута и така класира тима си за следващата фаза.

Малка драма можеше да се получи и в мача между Соларес и Еспаньол, но и тук елитният тим спечели с 3:2. Каталунците поведоха с три гола, дело на Лорен Морон в 15-ата, 23-ата и 50-ата минута от дузпа, но след това потрепериха в края, позволявайки на съперника да върне две попадения чрез Анхел Осле в 75-ата и Кике Гутиерес в 83-ата минута.

Напред се класираха и Бетис и Реал Сосиедад, които записаха комфортни победи с по 4:0 над Аликанте и Панадерия Пулидо. Майорка пък се справи с Химнастика Сеговиана с 2:0 като гост след продължения и също продължава напред.