Две дузпи, спестен червен картон и без победител между Локомотив (Пд) и Черно море

Отборите на Локомотив (Пловдив) и Черно море не успяха да се победят в среща от 17-ия кръг на efbet Лига. Двата тима завършиха наравно 1:1, като и двете попадения паднаха през първото полувреме и бяха от дузпи. Пабло Гарсия (12) беше точен за гостите от бялата точка, а Димитър Илиев (37) изравни с ново точно изпълнение от 11 метра. И двете положения, при които се стигна до дузпа, бяха доста спорни и трябваше ВАР да се намесва, като дори и тогава останаха съмнения в редовността им. Главният съдия Георги Давидов пък подмина нарушение на Виктор Попов за втори жълт и респективно червен картон през второто полувреме, което изнерви допълнително домакините. Варненци вече са в серия от десет мача без загуба, като записаха 4 успеха и 6 равенства. За последно възпитаниците на треньора Илиан Илиев загубиха на 11 септември с 0:2 при визитата на Лудогорец в Разград.

Локомотив пък завърши наравно след успеха с 3:2 в Благоевград над Пирин.

В 4-ата минута гостите от Варна организираха добра атака, която доведе до центриране в наказателното поле. Илко Пиргов се намеси добре и боксира. Топката попадна във Васил Панайотов, който стреля от воле, но покрай гредата. Секунди по-късно отново Панайотов нанесе удар от малък ъгъл, но Пиргов беше застанал на гредата си и улови. В 8-ата минута слаб удар на Пабло Гарсия не затрудни стража на Локомотив.

Още в следващата минута Кристиан Гомис фаулира Евгений Сердюк в наказателното поле. ВАР трябваше да се намесва, тъй като нарушението беше на линията на пеналтерията. За фаула Гомис получи жълт картон, а гостите от Варна правото да изпълнят 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Пабло Гарсия. Той стреля по земя в долния десен ъгъл, Пиргов закачи топката с ръка, но тя влезе във вратата.

Локомотив отговори с добра атака, но пропуск на Георги Минчев. Умарбаев пусна чудесен извеждащ пас към нападателя на "смърфовете". Той потърси далечния ъгъл на вратата, но шутът му излезе в аут.

В 37-ата минута Локомотив изравни чрез Димитър Илиев, който превърна дузпа в гол. В наказателното поле Живко Атанасов посегна към топката, атакувана от Лукас Салинас. Халфът на "смърфовете" падна на тревата, а главният съдия Георги Давидов веднага посочи бялата точка. Ситуацията беше преразгледана от ВАР, която потвърди решението на Давидов, но не показа категорично има ли нарушение и дузпа в полза на Локомотив.

Черно море веднага атакува чрез Сердюк. Негов удар беше париран от Пиргов, който в първия момент изпусна топката, но след това поправи грешката си. В добавеното време на първата част Иван Дюлгеров на два пъти показа страхотен рефлекс. Първо той отрази удар на Бирсент Карагарен в долния десен ъгъл, а след това и парира удар с глава на Мартин Паскалев от близка дистанция.

Първата по-добра възможност за гол през втората част дойде в 58-ата минута. Андраде центрира, Велислав Василев беше забравен от защитата на домакините и излезе на стрелкова позиция. Той нанесе удар с глава, който обаче не беше точен и излезе в аут. В 63-ата минута Дичев беше много близо до гола с нещо средно между удар и центриране. Опитът му не беше никак лош и мина встрани от вратата.

В 66-ата минута Карагарен влезе остро в наказателното поле. Крилото преодоля Мартин Дичев, след което центрира остро. Топката рикошира и трябваше Дюлгеров да се намесва и да избива в ъглов удар. След корнера "моряците" организираха скоростна контраатака, при която Сердюк шутира по земя. Илко Пиргов плонжира, протегна ръка и отрази, а след това Кристиан Гомис блокира нов удар от малък ъгъл.

В 70-ата минута Велислав Василев надбяга Милош Петрович и стреля към близкия ъгъл. Пиргов внимаваше и блокира изстрела.

Две минути по-късно Георги Давидов спести втори жълт и респективно червен картон за Виктор Попов. Бранителят на Черно море влезе по брутален начин в краката на Парвиз Умарбаев, но главният съдия не видя ситуацията и даде сигнал играта да продължи. Това ядоса сериозно щаба и футболистите на Локомотив, които искаха Попов да бъде изгонен. По правило ВАР няма как да се намеси в момент като този.

ЛОКОМОТИВ - ЧЕРНО МОРЕ 1:1
0:1 Пабло Гарсия (12 д)
1:1 Димитър Илиев (37 д)

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ: Илко Пиргов, Мартин Паскалев, Милош Петрович, Кристиан Гомис, Емил Янчев, Парвиз Умарбаев, Николай Николаев, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Георги Минчев;

ЧЕРНО МОРЕ: Иван Дюлгеров, Влатко Дробаров, Живко Атанасов, Виктор Попов, Мартин Дичев, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Леандро Андраде, Даниел Димов, Велислав Василев, Евгений Сердюк;