Дунав разгроми Устрем (Дончево), 15-годишен на вратата на "драконите"

Дунав разби Устрем (Дончево) със 7:0 и се класира за следващия кръг на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Още голове можеше да вкара селекцията на треньорския тандем Мартин Цирков – Ивайло Кирилов. Наказателната й акция започна с попадението на Джан Хасан с глава след центриране отляво на Димитър Тодоров. До почивката се разписа и Мирослав Георгиев с удар от далеч. После дойдоха минутите на Преслав Петков. След удар топката се отби в гредата и голмайсторът направи резултата класически. При друга атака пък реализира на празна врата. Василен Марков беше точен с глава след центриране от корнер в 69-ата минута. Малко след това вратарят на гостите изби топката след удар от далеч, но Йордан Димитров я насочи в мрежата му. Секунди преди края Станислав Вълчев вкара от фаул изпълнен от 35 метра – 7:0. За второто полувреме русенци заложиха на 15-годишния вратар Дани Николов. Той спаси единствени удар на съперника.