Дубълът на Лудогорец разгроми Янтра (Габрово)

Вторият отбор на Лудогорец победи с категоричното 4:0 Янтра у дома и се доближи до местата, даващи право на участие в efbet Лига догодина. "Орлите" тотално надиграха своя съперник и съвсем заслужено се поздравиха с успеха.

Двубоят започна отлично за домакините, които откриха резултата още във втората минута чрез Хюсеин Кeльовлуев. До почивката Александър Ганчев (32) удвои аванса на Лудогорец ІІ, а след като измина час игра в Разград Цветослав Петров сложи точка на спора.
В първата минута от добавеното време Методий Стефанов също записа името си сред голмайсторите, с което направи победата още по-изразителна.

С успеха днес "орлите" събраха актив от 33 точки и се изкачиха на 5-ото място във Втора лига, докато Янтра (Габрово) остава 14-и с 20 пункта.
В следващия кръг разградчани приемат Миньор (Перник), а футболистите на Сашо Ангелов гостуват на друг от водачите в шампионата - Хебър (Пазарджик).