Дубълът на Ботев разплака комшиите от Марица

Вторият отбор на Ботев (Пловдив) победи с 2:1 като гост Марица в мач от 19-ия кръг на Втора лига. Младите “канарчета” започнаха по-активно мача и в 20-ата минута Георги Трифонов удари греда с шут от 25 метра. Така логично в 30-ата минута гостите поведоха с гол на Иван Василев след асистенция на Трифонов. Скоро обаче Янко Ангелов изравни. Победното попадение за "канарчетата" пък дойде в 55-ата минута и бе дело на Филип Филипов.

С победата си днес Ботев II събра 23 точки и в момента е на 11-а позиция. Марица пък започва да изостава от челните места и вече е на осмо място с 30 точки - на 12 от лидерите Миньор (Перник) и Спартак (Варна).

Марица 1:2 Ботев Пд II
0:1 Иван Василев (30)
1:1 Янко Ангелов (36)
1:2 Филип Филипов (55)