Вегас вгорчи вкуса на пуйката за Каубоите с шут в овъртайма

Лас Вегас Райдърс спечели гостуването на Далас с 36:33, в традиционния мач на Деня на благодарността в Националната футболна лига. За първи път у нас каналите на MAX Sport ви въведоха в тази почти вековна спортна традиция на Щатите, като гледахте два мача в нощта на четвъртък срещу петък.

Първият бе изключителен - великолепна реклама за лигата пред тези, които тепърва се запознават с уникалната динамика и интригуващи развръзки, толкова типични за този спорт.

Далас изоставаше пред своята публика през целия двубой, за да изравни за 30:30 с рискован ход за две добавени точки, и то по-малко от три минути преди края. Но Вегас тръгна в атака да печели в редовното време, стигна до фийлдгол и го отбеляза - 33:30.

Каубоите имаха минута и малко, но в американския футбол това е достатъчно време за магия и обрат. Те стигнаха до 45-ярдов шут на Грег Зурлайн, който изравни секунди преди края. 33:33 и овъртайм. Там се играе до първи отбелязани точки, а с куотърбекове в такава форма, бе ясно, че всяка атака е потенциално точкова. Дерик Кар завърши с 24/39 паса за 373 ярда и 1 тъчдаун за гостите, а асът на Далас Дак Прескът подаде 32/47 за 375 и два тъчдауна.

Вегас стигна до победата в продължението с нов шут на своя кикър Даниел Карсън, който записа общо 18 точки в мача. И така вгорчи пуйката на Далас за Деня на благодарността. Каубоите са 7-4, а гостите, които си тръгнаха триумфално, са 6-5.

И това не бе изключение в тази вечер, в която домакините загубиха и в трите двубоя.

Чикаго попари Детройт на неговия стадион с 16:14, като Кайро Сантос ритна топката между гредите за фийлдгол секунда преди края. Гостите изиграха умно последната четвърт и обърнаха резултата, след като до този момент изоставаха постоянно. Беърс се оттеглят от традиционния за този празничен ден мач в Детройт с актив 4-7, докато Лайънс продължават да са най-слабият отбор за сезона с 0-10-1.

В нощния двубой Бъфало се разправи като гост с Ню Орлиънс - 31:6, след като поведе с 24:0 в средата на третата четвърт. Светците се сетиха да играят едва при този резултат, както бе и преди 4 дни при гостуването им във Филаделфия. Тогава също изостанаха с 21 точки, преди да опитат да атакуват и стигнаха до сериозно намаляване на разликата, но отново паднаха.

Джош Алън показа отлична ефективност за гостите с 23/28 точни паса за 260 ярда и 4 тъчдауна. Доусън Нокс завърши две от тези атаки в ендзоната. Бъфало е 7-4, а Ню Орлиънс - 5-6.