Страхотен мач и 100% успеваемост при стрелбата за Светлин Димитров във Франция

Българинът Светлин Димитров направи силен мач за своя отбор Шартр в Лигата на звездите на Франция, въпреки загубата в последната секунда от домакините от Сесон Рен с 24:25.

След този успех Сесон Рен временно се изкачи на четвърто място във временното класиране след изиграването на първия мач от 11-ия кръг, докато Шартр на Димитров е на 9-о място в класирането с 9 точки, като тимът има 4 победи, 1 равенство и 6 загуби.

Шартр се представи по-добре през първото полувреме, в което водеше с 14:11, благодарение на 4 попадения на Светлин Димитров. Нещо повече, българинът вкара 4 гола от 4 шута към вратата на съперника, което е 100 процентова успеваемост при стрелбата и по този показател той бе най-ефективен за гостите, а за Сесон Рен същия актив записаха Жуниор Тюзолана и Юен Кардинал.